"Renfield": Awkwafina zagra u boku Nicolasa Cage'a-Drakuli

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Renfield%22%3A+Awkwafina+zagra+u+boku+Nicolasa+Cage%27a-Drakuli-144724
"Renfield": Awkwafina zagra u boku Nicolasa Cage'a-Drakuli
źródło: Getty Images
autor: Amy Sussman
Awkwafina ("Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni") dołączyła do obsady widowiska studia Universal "Renfield". Gwiazdami produkcji są Nicholas Hoult i Nicolas Cage.

"Renfield" - kolejny po "Niewidzialnym człowieku" potworny projekt Universal Pictures


Po fiasku "Mumii" i rozpadzie potwornego uniwersum studio Universal zmieniło podejście do odświeżania swojej bogatej biblioteki horrorów. Pierwszym tego efektem był ciepło przyjęty "Niewidzialny człowiek". To zachęciło studio do realizacji "Renfielda".

GettyImages-1354162652.jpg Getty Images © Phillip Faraone


Tytuł filmu odnosi się do postaci znanej z powieści Brama Stokera "Drakula". Był on pacjentem szpitala dla obłąkanych. Lekarze podejrzewali, że cierpi on na urojenia, w rzeczywistości był jednak sługą Drakuli. W Renfielda wcieli się Hoult, Cage zagra natomiast Drakulę. Na razie nie wiadomo, jaka rola przypadła Awkwafinie.

Szczegóły fabuły nie są na razie znane. Wiemy jednak, że podobnie jak "Niewidzialny człowiek", jego akcja rozgrywać się będzie współcześnie. Pomysłodawcą historii jest Robert Kirkman ("Niezwyciężony"), który będzie też jednym z producentów. Scenariusz przygotował Ryan Ridley ("Rick i Morty"). Za kamerą stanie Chris McKay ("Wojna o jutro").

Awkwafina - gdzie ją niedługo zobaczymy?


Akwafinę mogliśmy oglądać ostatnio w widowisku Marvel Studios "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Aktorka i raperka zaczęła zyskiwać popularność w 2012 roku, kiedy opublikowała na YouTubie piosenkę "My Vag". Od tego czasu wystąpiła m.in. w filmach "Bajecznie bogaci Azjaci", "Ocean's 8" i "Jumanji: Następny poziom" oraz serialu "Awkwafina Is Nora from Queens". Za rolę w dramacie "Kłamstewko" wyróżniono ją Złotym Globem. Na premierę czeka "Swan Song", w którym zagrała z nią Mahershala Ali. Zobaczcie zwiastun filmu: