Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Logana%22%2C+Bale+i+Damon+o+rywalizacji+Forda+i+Ferrari-126890

Reżyser "Logana", Bale i Damon o rywalizacji Forda i Ferrari

  • Variety
  • autor: mp
  • Filmy
James Mangold szybko znalazł nowy projekt po tym, jak 20th Century Fox skasowało w połowie stycznia jego film o porwaniu Patty Hearst. Reżyser znów opowie prawdziwą historię. Tym razem o rywalizacji Forda i Ferrari.

GettyImages-93256523.jpg
Getty Images © Florian Seefried


Film opowie o zdeterminowanym Henrym Fordzie II, który za wszelką cenę chce utrzeć nosa Ferrari. Organizuje więc ekipę, która ma, zaczynając od zera, zbudować samochód na słynny wyścig Le Mans. Grupie przewodzą: genialny konstruktor Carroll Shelby i kierowca Ken Miles.

Choć obsadowe decyzje nie zostały jeszcze podjęte, to Variety sugeruje, że gwiazdami obrazu mogą zostać: Christian Bale (jako Miles) i Matt Damon (jako Shelby).

Mangold opracowuje obecnie scenariusz. Pomagają mu w tym bracia Jez i John-Henry Butterworthowie ("Na skraju jutra"). Obraz powstanie dla 20th Century Fox.

Studio już wcześniej chciało nakręcić film o Fordzie i Ferrari. Obraz miał powstać na bazie książki "Go Like Hell: Ford, Ferrari and Their Battle for Speed and Glory at Le Mans". Scenariusz również pisali Butterworthowie. Jego gwiazdami mieli być Brad Pitt i Tom Cruise. Kandydatami na stanowisko reżysera byli Michael Mann i Joseph Kosinski.

Niestety studio zbyt długo zwlekało z realizacją filmu i straciło prawa do książki. Prawa kupiło Legendary Entertainment, które zamierza przerobić ją na serial telewizyjny.

Nie jest to jedyny projekt filmowy, w który zaangażowany jest Mangold. W planach ma też ekranizację Dona Winslowa "The Force". Mówi się również o tym, że może nakręcić amerykański remake "Cienia".

zobacz też: