Reżyser "Niemożliwego" odwiedzi Jurajski Świat?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Re%C5%BCyser+%22Niemo%C5%BCliwego%22+odwiedzi+Jurajski+%C5%9Awiat-115360
Trwają poszukiwania reżysera kontynuacji "Jurassic World". Jak donosi portal Deadline, spore szanse na stanowisko ma Juan Antonio Bayona ("Niemożliwe", "Sierociniec").


Kilka tygodni temu Hiszpan zrezygnował z reżyserowania widowiska "World War Z 2". Być może zdecydował się na ten krok, ponieważ wolał zaangażować się w znacznie bardziej dochodową serię.

Przypomnijmy: "Jurassic World" zarobił w ubiegłym roku ponad 1,6 mld dolarów. Fenomenalny finansowy rezultat zapewnił mu czwarte miejsce wśród kinowych przebojów wszech czasów.

Premierę sequela zaplanowano na 22 czerwca 2018 roku. Przed kamerę mają powrócić gwiazdy pierwszej części, Chris Pratt i Bryce Dallas Howard.

Akcja "Jurassic World" rozgrywa się na wyspie Isla Nublar. Każdego roku do położonego na niej Parku Jurajskiego przybywają miliony turystów, by z bliska podziwiać odtworzone genetycznie dinozaury. Tymczasem w laboratoriach trwają prace nad kolejnymi mutacjami genetycznymi, w wyniku których naukowcy powołują do życia dinozaura o cechach tyranozaura, karnotaura i welociraptora. Monstrum jest większe, groźniejsze, inteligentniejsze i… wymyka się spod kontroli.