Szykuje się trylogia "Jurassic World"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szykuje+si%C4%99+trylogia+%22Jurassic+World%22-114322
Wytwórnia Universal już w lipcu ogłosiła datę premiery sequela "Jurassic World": 22 czerwca 2018 roku. Wiemy też, że Colin Trevorrow nie powróci jako reżyser, ale wspólnie z Derekiem Connollym napisze scenariusz filmu. Teraz okazało się jednak, że Trevorrow nie pracuje nad jednym, ale nad dwoma sequelami.


Informację ujawniła Donna Langley, prezes Universal Pictures. Trevorrow razem ze Stevenem Spielbergiem, który pełni rolę producenta wykonawczego, przygotowują fabułę trylogii.

Langley, zapytana o to, czy data premiery drugiej części jest aktualna, powiedziała: Nie ma powodu do obaw. Colin Trevorrow pracuje właśnie ze Stevenem nad zarysem fabuły. I, szczerze mówiąc, mają pomysł na dwa filmy. Nic o tym nie wiedzieliśmy, ale oni od początku planowali trylogię. To szczęśliwa niespodzianka.

Trevorrow sugerował jakiś czas temu, że w kontynuacji historia przeniesie się poza Isla Nublar i pokaże inne firmy pracujące nad przekształceniem dinozaurów w broń biologiczną. 

Wciąż nie wiadomo, kto stanie za kamerą "Jurassic World 2". Trevorrow ma już w planach wyreżyserowanie "Star Wars: Episode IX".