Z "Diuny" i "Mission: Impossible" do legendy grim dark

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rebecca+Ferguson+gwiazd%C4%85+ekranizacji+hitu+fantasy.+Za+kamer%C4%85+re%C5%BCyser+%22Deadpoola%22-150988
Z "Diuny" i "Mission: Impossible" do legendy grim dark
źródło: Getty Images
autor: Victor Boyko
Mamy (chyba?) dobrą wiadomość dla fanów fantastyki. Legenda grim dark fantasy Joe Abercrombie ogłosił, że jego powieść "Best Served Cold" zostanie zekranizowana.

Rebecca Ferguson i Tim Miller w mrocznym świecie fantasyJak podaje portal Deadline, za reżyserię widowiska odpowiedzialny będzie Tim Miller. Ma on na swoim koncie komiksową produkcję "Deadpool" oraz film sf "Terminator: Mroczne przeznaczenie".

Z kolei gwiazdą produkcji została Rebecca Ferguson. Aktorka wystąpiła ostatnio w takich filmach jak "Diuna", "Doktor Sen" oraz cykl "Mission: Impossible".


"Best Served Cold" to powieść fantasy wydana w Polsce pod tytułem "Zemsta najlepiej smakuje na zimno". Jest to jeden z tomów niezwykle popularnego cyklu "Pierwsze prawo".

Od dziewiętnastu lat płynie krew. Okrutny wielki książę Orso zaciekle zmaga się ze skłóconą Ligą Ośmiu, wykrwawiając kraj. Podczas gdy maszerują armie, spadają głowy i płoną miasta, bankierzy, kapłani oraz starsze, mroczniejsze potęgi toczą śmiertelną zakulisową rozgrywkę, usiłując wskazać, kto zostanie królem.

Być może wojna to piekło, jednak dla Monzy Murcatto, Węża Talinsu, najstraszliwszej i najsłynniejszej najemniczki na usługach wielkiego księcia Orso, jest także znakomitym sposobem na zarobek. Jej zwycięstwa uczyniły ją sławną — nieco zbyt sławną jak na gust jej pracodawcy, który każe ją strącić z górskiego szczytu. Zdradzonej Monzie pozostają jedynie strzaskane ciało i paląca żądza zemsty. Bez względu na cenę, siedmiu ludzi musi umrzeć.

Sojusznikami Monzy zostają najbardziej zawodny pijaczyna i najbardziej zdradziecki truciciel w całej Styrii, masowy morderca z obsesją na punkcie liczb oraz barbarzyńca, który chce jedynie czynić dobro. W poczet jej wrogów zalicza się ponad połowa narodu. A to jeszcze nie koniec, gdyż wkrótce jej tropem zostaje posłany najniebezpieczniejszy człowiek na świecie, który ma dokończyć to, co zaczął książę Orso...


Zwiastun widowiska "Diuna: część druga"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones