Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Roberts%2C+Penn%2C+Hammer%2C+Edgerton+w+serialu+o+skandalu+Watergate-136653

Roberts, Penn, Hammer, Edgerton w serialu o skandalu Watergate

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Seriale
Twórca "Mr. Robot" Sam Esmail szykuje nowy serial. Projekt nosi tytuł "Gaslit" i może się pochwalić naprawdę imponującą obsadą. Wystąpią w nim bowiem: Julia Roberts, Sean Penn, Armie Hammer i Joel Edgerton.

GettyImages-1191566979.jpg
Getty Images © Stephane Cardinale - Corbis


Fabuł "Gaslit" inspirowana będzie podcastem "Slow Burn", w którym odkrywana zapomniane fakty i przybliżano sylwetki mniej znanych "bohaterów" afery Watergate. Podcast jest też punktem wyjścia serialu dokumentalnego, którego realizację zleciła stacja Epix. Żadna telewizja ani platforma nie jest na razie związana z "Gaslit".

Julia Roberts wcieli się w postać Marthy Mitchell, żony Prokuratora Generalnego Johna Mitchella. Pochodziła z jednej z najznamienitszych rodzin Arkansas i miała o sobie wielkie mniemanie. Niespodziewanie stała się jedną z pierwszych osób, które publicznie zaczęły mówić o możliwych powiązaniach Nixona z aferą Watergate, co wywołało wstrząsy w Biały Domu i w jej życiu osobistym.

Sean Penn zagra Johna Mitchella, Prokuratora Generalnego i jednego z najwierniejszych przyjaciół prezydenta Nixona. Ma burzliwy charakter i niewyparzony język, jednak pozostaje beznadziejnie i po uszy zakochany w swojej żonie. To sprawi, że będzie rozdarty między lojalnością wobec ukochanej a wiernością prezydentowi.

Armie Hammer zagra Johna Dean młodego karierowicza, któremu marzy się ważna posada w Białym Domu. Niestety jego ambicje napotykają na opór jego moralności. Dean nie czuje się dobrze kłamiąc, by chronić prezydenta.

Joel Edgerton zagra G. Gordona Liddy'ego, weterana wojny koreańskiej i byłego agenta FBI. Na polecenie Nixona będzie przewodził specjalnej grupie mającej powstrzymać przecieki do mediów szkodliwych dla prezydenta informacji. Jest właściwą osobą na właściwym miejscu jako ucieleśnienie makiawelicznej bezwzględności.

zobacz też: