Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Robin+Williams+nie+%C5%BCyje-106717

Robin Williams nie żyje

  • Variety
  • autor: mw
  • Inne
Popularny komik i aktor, Robin Williams, nie żyje. Został znaleziony martwy w swoim domu, w kalifornijskim Tiburon. Biuro Szeryfa Hrabstwa Marin podało, iż przyczyną śmierci najprawdopodobniej było samobójstwo przez uduszenie.

url.jpg


Żona aktora, Susan Schneider wydała oświadczenie, w którym prosi o uszanowanie żałoby całej rodziny Williamsa, nie roztrząsanie przyczyn jego śmierci, puszczenie w niepamięć jego ostatnich doświadczeń i zapamiętanie go jako człowieka pogodnego i szczęśliwego. Agent aktora potwierdził jednocześnie, że Williams zmagał się ostatnimi czasy z depresją, a niedługo przed śmiercią rozpoczął dwunastostopniowy, narkotykowy odwyk. Zapewnił jednocześnie, że w momencie rozpoczęcia odwyku aktor nie zażywał narkotyków, a było to jedynie działanie zapobiegawcze po stresującym okresie w życiu zawodowym.

Williams rozpoczynał karierę na komediowych scenach i w telewizji. W kinie zadomowił się za sprawą Roberta Altmana, który zaproponował mu tytułową rolę w "Popeye'u" z 1980. Na przestrzeni kolejnych lat stał się jednym z najlepszych amerykańskich aktorów i niekwestionowaną gwiazdą stand-up comedy. Trzykrotnie nominowano go do Oscara za pierwszoplanową rolę (w  "Good Morning Vietnam", "Stowarzyszeniu umarłych poetów" i "Fisher King"), ale statuetkę dostał dopiero za drugoplanowy występ w "Buntowniku z wyboru" Gusa Van Santa z 1997 roku. Był również czterokrotnym laureatem Złotego Globu (na 10 nominacji).

Aktor miał 63 lata. Pozostawił żonę i troje dzieci.

zobacz też: