Występ w "Bridgertonach" odbił się na jej zdrowiu psychicznym

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ruby+Barker%2C+aktorka+z+serialu+%22Bridgertonowie%22+Netflixa%2C+by%C5%82a+w+szpitalu+psychiatrycznym-152642
Występ w "Bridgertonach" odbił się na jej zdrowiu psychicznym
źródło: Getty Images
autor: Tristan Fewings
Ruby Barker, aktorka znana z serialu "Bridgertonowie", była gościnią podcastu The LOAF Podcast Uniwersytetu Oxfordzkiego. Ujawniła w nim swoje zmagania z zaburzeniami psychicznymi, które wywołane zostały przez jej grę w serialu platformy Netflix "Bridgertonowie".

"Przeszłam załamanie psychotyczne. Nikt w Netfliksie się nie przejął""Bridgertonowie" to ekranizacja cyklu romansów fantasy rozgrywających się w alternatywnej wersji Wielkiej Brytanii. Ruby Barker w pierwszym sezonie grała jedną z głównych postaci - Marinę Thompson. Była to jej pierwsza duża rola aktorska.

Marina to młoda kobieta, która zostaje wysłała do kuzynostwa, rodziny Featheringtonów, ponieważ jest bohaterką skandalu obyczajowego. Choć nie ma męża, jest już w ciąży. Featheringtonowie ukrywają jej stan i desperacko szukają dla niej odpowiedniego kandydata na męża. Kiedy nic z tych planów nie wychodzi, Marina próbuje wywołać poronienie.


Ruby Barker ujawniła, że pierwszy z dwóch epizodów psychotycznych rozpoczął się tydzień po zakończeniu zdjęć do pierwszego sezonu. Było z nią tak źle, że trafiła do szpitala psychiatrycznego. Spędziła tam prawie rok. W tym czasie nikt z Netfliksa ani z Shondaland (studia odpowiedzialnego za produkcję "Bridgertonów") nawet nie próbował się z nią skontaktować i zapytać się, czy wszystko z nią jest w porządku.

Kiedy wyszła ze szpitala, właśnie zbliżała się premiera "Bridgertonów". Rozpoczęła się promocja serialu. I wciąż zawodowo niedoświadczona Barker była pozostawiona sama, nie mogła liczyć na wsparcie platformy i producentów. Zmuszała się do udawania, że wszystko jest ok, choć czuła się tak, jakby miała broń przystawioną do głowy i w każdej chwil mógł paść strzał.

Zwiastun 1. sezonu serialu "Bridgertonowie"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones