Russell Crowe detektywem z Alzheimerem na tropie starej zbrodni

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Russell+Crowe+detektywem+z+Alzheimerem+na+tropie+starej+zbrodni-147597
Russell Crowe detektywem z Alzheimerem na tropie starej zbrodni
źródło: Getty Images
autor: Mark Metcalfe
Russell Crowe będzie w najbliższym czasie bardzo zapracowanym aktorem. Niedawno informowaliśmy o jego udziale w projekcie "The Pope’s Exorcist", a już słyszymy o kolejnym filmie - "Sleeping Dogs".

Scenarzyści "Assassins Creed" ekranizują "Księgę luster"Crowe wcieli się w Roya Freemana, byłego policyjnego detektywa z wydziału zabójstw, który cierpi na Alzheimera. Mężczyzna zostaje zmuszony do ponownego przyjrzenia się sprawie brutalnego morderstwa sprzed lat po tym, jak przebywający w celi śmierci skazany za tę zbrodnię zaczyna twierdzić, że jest niewinny. Razem ze swoim były partnerem Roy Freeman zacznie zagłębiać się w sieci kłamstw, by dokonać niepokojących odkryć.


Fabuła "Sleeping Dogs" bazować będzie na powieści rumuńskiego pisarza E.O. Chirovicia, która w Polsce została wydana pod tytułem "Księga luster". Za kamerą, w swoim pełnometrażowym debiucie reżyserskim, stanie Adam Cooper, a scenarzystą jest Bill Collage. Panowie wcześniej współpracowali ze sobą jako scenarzyści przy takich widowiskach jak "Assassin's Creed" i "Exodus: Bogowie i królowie".

Russell Crowe - ostatnie roleW ostatnich kilku latach Russell Crowe dość często gościł na małych i dużych ekranach. Był jedną z gwiazd serialu "Na cały głos". Zagrał główną rolę w filmie "Nieobliczalny", który był jednym z nielicznych filmów, jakie w 2020 roku, w szczytowym okresie pandemii COVID-19, były w stanie zachęcić widzów do pójścia do kina. Ostatnio widzieliśmy go zaś jako boga Zeusa w produkcji Marvela "Thor: Miłość i grom".

Zwiastun filmu "Nieobliczalny"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones