Russell Crowe obywatelem Kane'em XXI wieku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Russell+Crowe+obywatelem+Kane%27em+XXI+wieku-128783
Po sukcesie "Patricka Melrose'a" stacja Showtime przygotowuje kolejną ekranizację książki w formie miniserialu. Russell Crowe zagra główną rolę w "The Loudest Voice in the Room" opartym na utworze Gabriela Shermana.

GettyImages-531642034.jpg Getty Images © Ian Gavan


Laureat Oscara wcieli się w zmarłego w ubiegłym roku założyciela stacji Fox News, Rogera Ailesa. 8-odcinkowy serial skupi się na ostatniej dekadzie z życia bohatera. W 2016 roku po oskarżeniach o molestowanie seksualne telewizyjny magnat zrezygnował z pracy w Foksie i stał się doradcą Donalda Trumpa podczas kampanii prezydenckiej. W fabułę będą również wplecione retrospekcje pokazujące  kluczowe momenty w karierze Ailesa, w tym jego spotkanie z Richardem Nixonem.

Producentami serialu są twórca oscarowego "Spotlight" Tom McCarthy oraz Jason Blum ("Uciekaj", "Whiplash"). Zdaniem szefostwa Showtime historię Ailesa można porównać do "Obywatela Kane'a".

Przypomnijmy, że film o byłym szefie Fox News szykuje również studio Annapurna. Charlize Theron zagra napastowaną przez niego prezenterkę Megyn Kelly.

Crowe'a mogliśmy ostatnio zobaczyć w "Mumii".
Udostępnij: