Ruszają prace nad ekranizacją gry "Metal Gear Solid"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ruszaj%C4%85+prace+nad+ekranizacj%C4%85+gry+%22Metal+Gear+Solid%22-33356
Informacje o tym, że Sony zekranizuje słynną grę "Metal Gear Solid", krążyły w filmowym światku przynajmniej od zeszłorocznych targów E3, kiedy to podobny zamiar potwierdził twórca serii Hideo Kojima. Od tamtej pory trwały negocjacje z firmą Konami na temat przeniesienia na duży ekran jednego z jej flagowych produktów. Wiadomo już, że Kojima będzie producentem wykonawczym ekranizacji, a film wyprodukuje Michael De Luca ("Godziny szczytu 2", "W paszczy szaleństwa").

"Metal Gear Solid" jest japońską grą wideo wydaną w 1998 roku przez Konami. Jej gatunek został określony przez producenta jako taktyczna akcja szpiegowska. Gra zyskała ogromną popularność dzięki dynamicznej akcji, możliwości skradania się oraz przemyślanej wizji niedalekiej przyszłości.

Jest luty, rok 2005. Siły Specjalne Następnej Generacji (Next-Generation Special Forces) dowodzeni przez elitarny oddział żołnierzy FOXHOUND przejmują bazę nuklearną na wyspie Shadow Moses w archipelagu wysp Foxa na Alasce. Na wyspie znajduje się tajna broń nuklearna, chodzący czołg, Metal Gear REX. Terroryści biorą zakładników znajdujących się w tym czasie na wyspie ? Donalda Andersona (szef DARPA) oraz Kennetha Bakera (prezes firmy uzbrojeniowej ArmsTech). Żądają oni miliarda dolarów oraz ciała najpotężniejszego żołnierza wszech czasów, Big Bossa. Planują wykorzystać je do wzmocnienia genów przyszłych żołnierzy sił specjalnych, eliminując te najsłabsze, a pozostawiając jedynie geny żołnierzy.

Na prośbę ministra obrony Roy Campbell, emerytowany pułkownik, wraca do służby, aby dowodzić operacją. Postanawia on zwerbować do akcji Solid Snake'a, który ma się udać na samotną infiltrację wyspy. Jego zadaniem jest uratowanie zakładników, sprawdzenie, czy terroryści mają środki do przeprowadzenia ataku nuklearnego oraz ewentualne zatrzymanie ich, jeśli posiadają taką możliwość. [omówienie gry za pl.wikipedia.org]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones