Ryan Gosling pierwszym człowiekiem na Księżycu

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ryan+Gosling+pierwszym+cz%C5%82owiekiem+na+Ksi%C4%99%C5%BCycu-114619
Ryan Gosling polubił się z reżyserem "Whiplash" Damienem Chazelle'em. Panowie pracują właśnie nad "La La Land", a już wiemy, że spotkają się też na planie "First Man". Chazelle będzie reżyserem obrazu, a Gosling jego gwiazdą.

GettyImages-466368996.jpg Getty Images © Michael Loccisano


"First Man" opowie o pierwszym człowieku na Księżycu. Neil A. Armstrong to oficer marynarki i pilot testowy. Życiowa tragedia uczyniła z niego człowieka całkowicie poświęconego podbojowi kosmosu, odsuwając go jednak od rodziny. Jego zaangażowanie było tak wielkie, że NASA uznało go za lepszy materiał na bohatera i uznała, iż to właśnie Armstrong, a nie Buzz Aldrin będzie pierwszym człowiekiem na Księżycu. Doświadczenie to zmieniło astronautę, który zamiast wykorzystać sławę, odsunął się od świata polityki i postanowił odbudować relacje rodzinne.

Scenariusz przygotowuje Josh Singer ("Spotlight") na podstawie książki "First Man: The Life of Neil A. Armstrong". Już kilkakrotnie próbowano ją wykorzystać jako podstawę fabuły. W 2000 roku tematem zajął się Clint Eastwood. Osiem lat później Universal Pictures do napisania scenariusza zatrudniło Nicole Perlman ("Strażnicy Galaktyki").
Udostępnij: