SZOK! Steven Spielberg zrezygnował z "Indiany Jonesa 5"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/SZOK+Steven+Spielberg+zrezygnowa%C5%82+z+%22Indiany+Jonesa+5%22-136720
Mamy niespodziewany zwrot akcji w niekończącej się historii przygotowań do realizacji piątej części "Indiany Jonesa 5". Jak niedawno informowaliśmy, za kilka miesięcy mają się w końcu rozpocząć zdjęcia do długo odwlekanego widowiska. A tymczasem teraz dowiedzieliśmy się, że film nie ma reżysera!


Jak podaje portal Variety, Steven Spielberg postanowił, że nie nakręci "Indiany Jonesa 5". Podobno sam podjął taką decyzję, wierząc, że przedstawiciel nowego pokolenia reżyserów zapewni cyklowi świeże spojrzenie. Ma to być podobny ruch do tego, który Spielberg wykonał, kiedy oddał w ręce Colina Trevorrowa dinozaury z "Parku jurajskiego", czego efektem był "Jurassic World".

Disney ma już podobno nowego kandydata na reżysera "Indiany Jonesa 5". To James Mangold, autor "Logana: Wolverine'a" i "Le Mans '66". Kontrakt nie został jednak jeszcze podpisany. Na razie trwają rozmowy.

Nie wiemy na razie, czy zmiana na stanowisku reżysera spowoduje kolejne przesunięcie premiery, która póki co planowana jest na lipiec 2021 roku. Mangold jest bowiem dość zapracowanym człowiekiem. Dla należących do Disneya wytwórni Searchlight Pictures i 20th Century Studios przygotowuje aż dwa filmy: biografię Boba Dylana z Timothée Chalametem w roli głównej oraz "The Force" z Mattem Damonem. Po sieci krążą również plotki, że Mangold wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek drugiego sezonu "Mandaloriana".

Gwiazda "Indiany Jones 5" nie uległa zmianie. Tytułowego bohatera ma wciąż zagrać Harrison Ford. Autorem scenariusza jest Jonathan Kasdan, który zastąpił przed paroma laty Davida Koeppa.
Udostępnij: