Sam Raimi nie jest dumny ze "Spider-Mana 3"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sam+Raimi+nie+jest+dumny+ze+%22Spider-Mana+3%22-109033
Goszcząc w podcaście Nerdist, Sam Raimi przyznał, że "Spider-Man 3" jest okropny.- To film, który za bardzo się nie udał. Starałem się, żeby było inaczej, ale tak naprawdę nie wierzyłem w bohaterów - kajał się reżyser - Nie dało się tego ukryć przed ludźmi, którzy kochają Spider-Mana. Jeśli reżyser czegoś nie kocha, nie powinien się za to brać. Zwłaszcza że to coś jest kochane przez tyle osób.

Raimi przyznał, że powinien więcej czasu poświęcić scenariuszowi - bohaterom oraz łączącym ich relacjom. Zamiast tego próbował tylko podnieść poprzeczkę pod względem widowiskowości. Myślę, że to był błąd. Ale reżyserzy nie lubią rozmawiać o swoich złych filmach. Twórca "Martwego zła" chętnie nakręciłby trójkę jeszcze raz. Przerobiłby wówczas fabułę, aby była znacznie bardziej angażująca.

Raimi wydaje się również niezadowolony z innego wysokobudżetowego widowiska, pod którym się podpisał - "Oza Wielkiego i Potężnego". - Zrobiłem tam tyle, ile mogłem - wyznał.

Przypomnijmy: "Spider-Man 3" pomimo fatalnych recenzji zarobił na całym świecie 891 milionów dolarów. Pobił także ówczesny rekord otwarcia w USA, zgarniając w pierwszy weekend 151 milionów. Raimi miał nakręcić także "Spider-Mana 4", ale ostatecznie nie doszedł do porozumienia z wytwórnią Sony. W efekcie w 2012 roku do kin trafił reboot serii w reżyserii Marca Webba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones