Samotni strzelcy przekroczą progi Archiwum X

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Samotni+strzelcy+przekrocz%C4%85+progi+Archiwum+X-112532
Do obsady nowych odcinków "Z archiwum X" dołączyli Dean Haglund, Tom Braidwood i Bruce Harwood. Fani kultowego serialu znają ich jako Samotnych Strzelców.


Pamiętacie trzech dziennikarzy, którzy z detektywistycznym zacięciem badali różne tajemnicze sprawy i opisywali je następnie na łamach swojej gazety "Samotny strzelec"? Parokrotnie pomogli też agentom Mulderowi i Scully w rozwiązaniu niezwykłych zagadek, przed jakimi stawali pracownicy wydziału specjalnego FBI. Cała trójka pojawiła się we wszystkich 9 sezonach serialu, by po jego zakończeniu doczekać się własnego spin-offu. Ten, niestety, nie cieszył się popularnością i został zdjęty z anteny po jednym sezonie.

Tytułowe archiwum to  specjalna komórka FBI, zajmująca się sprawami dziwnymi i trudnymi do  wyjaśnienia w racjonalny sposób. Jej pracownikami są miłośnik zjawisk  paranormalnych Fox Mulder oraz racjonalna, sceptycznie nastawiona do  teorii partnera Dana Scully.

Serial trafił na antenę we wrześniu  1993 roku. Wkrótce stał się międzynarodowym fenomenem popkulturowym oraz  gigantycznym przebojem. W trakcie dziewięciu sezonów "Z archiwum X" zdobyło 16 nagród Emmy i 5 Złotych Globów. W 1998 i 2008 do kin trafiły dwa filmy o Scully i Mulderze.

Premiera nowych odcinków w styczniu na antenie Fox.