Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%22Lotu%22+przepisze+opowie%C5%9B%C4%87+o+King+Kongu-108081

Scenarzysta "Lotu" przepisze opowieść o King Kongu

  • Deadline
  • autor: mw
  • Filmy
John Gatins ("Lot") przepisze scenariusz widowiska "Skull Island". Poprzedni tekst przygotował autor fabuły widowiska o Godzilli, Max Borenstein.

gatins_featured_photo_gallery.jpg


Gwiazdą produkcji jest Tom Hiddleston. Aktor wybrał ten projekt zamiast gry w historycznym "Ben-Hurze". Miesiąc temu film zyskał też reżysera. Nie został nim jednak Joe Cornish, co sugerowano w lipcu. Legendary Pictures postawił mało znanego reżysera "Królów lata" Jordana Vogt-Robertsa. Wytwórnia kontynuuje więc politykę przyciągania do wysokobudżetowych produkcji twórców mających jedynie niszowe doświadczenie. Tak było chociażby w przypadku "Godzilli", którą nakręcił Gareth Edwards, reżyser "Strefy X".

"Skull Island" jest w planach Hollywood od 2004 roku, kiedy to pojawił się komiks "Kong: King Of Skull Island", z którego dowiedzieliśmy się, jak słynna olbrzymia małpa została królem zwierząt na Wyspie Czaszki. Legendary Pictures na razie nie ujawnia szczegółów fabuły. Wiemy, że będzie to film typu "origin" i że będzie stanowił rozwinięcie świata i mitologii znanej z wcześniejszych filmowych produkcji.

Premiera filmu zaplanowana jest na listopad 2016 roku.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię