Sequel "Constantine'a" w drodze na ekran?

Instagram / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Sequel+%22Constantine%27a%22+w+drodze+na+ekran-140234
Sequel "Constantine'a" w drodze na ekran?
O kontynuacji "Constantine'a" mówi się od lat. Wczoraj atmosferę wokół filmu podgrzał Peter Stormare, który w oryginale z 2005 roku wcielił się w Szatana. Aktor zamieścił na Instagramie poniższe zdjęcie, opatrując je podpisem: trwają prace nad sequelem.


Pierwszy "Constantine" sprzedał się poniżej oczekiwań, zarabiając na całym świecie 230 milionów dolarów przy budżecie rzędu 100 milionów dolarów. Z upływem lat film Francisa Lawrence'a zaczął jednak cieszyć się statusem dzieła kultowego. W jednym z wywiadów odtwórca tytułowej roli Keanu Reeves przyznał, że chętnie wystąpiłby w sequelu.

O kinowym powrocie Constantine'a mówiło się już jakiś czas temu. Postać miała być przecież jednym z bohaterów widowiska "Justice League Dark", które mieli nakręcić Guillermo del Toro lub Doug Liman. Projekt trafił jednak na półkę. W 2014 roku na małym ekranie zadebiutował serial "Constantine" z Mattem Ryanem w głównej roli. Show został, niestety, skasowany po pierwszym sezonie.

John Constantine to enigmatyczny i arogancki Brytyjczyk, oszust, magik i detektyw, który – niechętnie, ale jednak – broni naszego świata przed inwazją mrocznych sił. Jego postać zadebiutowała w 1985 roku na kartach komiksu "Swamp Thing". Solowe przygody odbywał na kartach serii "Hellblazer", obecnie możemy czytać o nim w kolejnych zeszytach "Constantine'a". Jego twórcami są Alan Moore, Steve Bissette i John Totleben.