Sposób Warner Bros. Discovery na więcej kasy? Cenzura

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Seriale+HBO+%22Czysta+krew%22+i+%22Dolina+krzemowa%22+trafi%C4%85+innych+telewizji.+B%C4%99d%C4%85+ocenzurowane-149635
Sposób Warner Bros. Discovery na więcej kasy? Cenzura
Już prawie rok trwają porządki w nowym koncernie Warner Bros. Discovery. A wszystko za sprawą jego szefa Davida Zaslava. Orędownik tradycyjnych sposobów zarabiania pieniędzy stawia na kino i telewizję z reklamami. Każdy program ma zarabiać.

"Czysta krew" i "Dolina krzemowa" zostaną ocenzurowaneTo za sprawą tej polityki ubiegły rok minął w HBO i HBO Max pod znakiem cięcia projektów. Do kosza trafiły gotowe lub prawie skończone filmy jak "Batgirl" i "Scoob!: Holiday Haunt" (kontynuacja "Scooby-Doo") oraz seriale jak drugi sezon "Minx" (który jednak został uratowany przez stację Starz).

Innym rozwiązanie, które właśnie zostało wdrożone, jest emisja seriali dotąd dostępnych wyłącznie dla abonentów HBO i platformy HBO Max, do innych stacji i zarabianie na puszczanych w trakcie reklamach.


Pierwszymi tytułami, które zostały tak potraktowane są dwa starsze tytuły HBO: "Czysta krew" i "Dolina krzemowa". "Czysta krew" będzie od dziś pokazywana na antenie TNT, a "Dolina krzemowa" w TBS. Obie stacje są częścią Warner Bros. Discovery.

Jednak widzowie TNT i TBS nie zobaczą tych seriali w wersji oryginalnej. Stacje ten działają bowiem według ostrzejszych przepisów, dlatego też "Czysta krew" i "Dolina krzemowa" zostaną tam zaprezentowane w wersji ocenzurowanej. Poszczególne odcinki zostaną też zmontowane na nowo, by uwzględnić przerwy na reklamy.

O nowej strategii WBD tak wypowiada się Kathleen Finch, szefowa działu U.S. Networks Group: Mamy godny pozazdroszczenia arsenał sieci i zasobów, który zapewnia na elastyczność i pozwala wykorzystywać naszą imponującą bibliotekę tytułów na wielu platformach do przyciągnięcia nowych widzów. Każdego wieczoru 30% użytkowników telewizji kablowych ogląda którąś z naszych stacji. Średnio w tygodniu daje to ponad 86 milionów widzów, a zatem nasza zdolność do przenoszenia treści ze stacji do stacji, promowania i angażowania tej olbrzymiej widowni wzmacnia nasze możliwości rozwoju.

Zwiastun serialu "Dolina krzemowa"


Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones