Stallone niewinny kradzieży

Yahoo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Stallone+niewinny+kradzie%C5%BCy-91764
Sędzia federalny podtrzymał swoją decyzję i ponownie uznał Sylvestra Stallone'a za niewinnego popełnienia plagiatu. Sprawa dotyczyła scenariusza pierwszej części "Niezniszczalnych".
 


Marcus Webb oskarżał Stallone'a o zbytnie zainspirowanie się jego tekstem "The Cordoba Caper". Webb odnalazł w filmie Stallone'a 20 uderzających zbieżności ze swoim dziełem. Argumentował on, że oba filmy mają podobną fabułę i opowiadają o najemnikach walczących w latynoamerykańskim kraju ze złym dyktatorem o nazwisku Garza.

Sędzia Jed Rakoff uznał jednak, że podobieństwa te nie wykluczają możliwości, że Stallone napisał scenariusz sam. Nawet zbieżność nazwiska czarnego charakteru nie przechyliła szali na stronę Webba. Okazuje się, że "Garza" to 34. najpopularniejsze hiszpańskie nazwisko w USA.

Rakoff napisał w uzasadnieniu wyroku, że po zbadaniu owych uderzających zbieżności nie uważa ich ani za szczególnie uderzające ani za legalnie wątpliwe. Podsumował stwierdzając, że to dwa rózne scenariusze oparte na podobnym motywie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones