Kevin Feige potwierdza: jego "Gwiezdne wojny" nie powstaną

- / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Szef+Marvela+Kevin+Feige+potwierdza.+Nie+nakr%C4%99ci+filmu+Star+Wars-152772
Kevin Feige potwierdza: jego "Gwiezdne wojny" nie powstaną
źródło: Getty Images
autor: Emma McIntyre
W marcu portal Variety podał informacje na temat kolejnych filmów z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Zdaniem dziennikarzy projekt, w który zaangażowany był szef Marvel Studios Kevin Feige, nie powstanie. Teraz doczekaliśmy się odpowiedzi z ust samego zainteresowanego. Oficjalnie potwierdził, że na pomyśle postawiono krzyżyk.

Kevin Feige i Star Wars. Film szefa Marvela nie powstanie

 

W rozmowie z portalem Entertainment Tonight podczas premiery widowiska "Marvels" Feige jeszcze raz został zapytany o zapowiadane rozwinięcie sagi z odległej galaktyki. Producent z uśmiechem potwierdził, że film nie powstanie.

Prace nad filmem miały rozpocząć się jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem współpracy w 2019 roku. Jeszcze w 2022 projekt był rozwijany, a scenariusz pisał Michael Waldron ("Loki", "Doktor Strange w multiwersum obłędu"). Pół roku później Feige zatrudnił go do innego projektu – "Avengers: Secret Wars" (premiera planowana jest na rok 2027).

Jakie filmy z uniwersum Star Wars jeszcze powstają?
Disney w swoim kalendarzu premier ma zaplanowane trzy daty na filmy z uniwersum "Gwiezdnych wojen", w maju i grudniu 2026 oraz grudniu 2027.

Wśród wciąż rozwijanych projektów pozostaje ogłoszone widowisko z Rey jako bohaterką. Za kamerą stanie Sharmeen Obaid-Chinoy ("Ms. Marvel"), a pisanie scenariusza kończy Steven Knight ("Peaky Blinders"), który przejął tę rolę po duecie Damon Lindelof ("Watchmen") i Justin Britt-Gibson ("Banshee").

Reżyser "Indiany Jonesa i artefaktu przeznaczeniaJames Mangold również tworzy swoje widowisko. W odróżnieniu od filmu Obaid-Chinoy, ten projekt ma skupić się na historii tysiące lat przed oryginalną sagą i pierwszych Jedi.

Swój status zmienił też "Lando" z Donaldem Gloverem w roli głównej. Projekt, który miał być serialem, zostanie kinowym filmem. Aktor grający tytułowego przemytnika napisze scenariusz wraz ze swoim bratem, Stephenem.

Ciągle nie uzyskaliśmy nowych szczegółów dotyczących widowisk, którymi zająć mieli się kolejno Dave Filoni, Shawn Levy, Taika Waititi oraz Rian Johnson. Filmy mają jednak powstać w nieokreślonej przyszłości.

Zwiastun "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" - ostatniego filmu z uniwersumPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones