Szef Marvela Kevin Feige zapewnia: Robert Downey Jr nie wróci jako Iron Man

The Hollywood Reporter, Vanity Fair / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Feige%3A+Robert+Downey+Jr+nie+wr%C3%B3ci+jako+Iron+Man-153135
Szef Marvela Kevin Feige zapewnia: Robert Downey Jr nie wróci jako Iron Man
Wbrew niedawnym plotkom, według których Marvel rozważa przywrócenie oryginalnego składu Avengers, Iron Man nie zawita ponownie na ekrany. Kevin Feige, szef Marvel Studios, zapewnił, że Robert Downey Jr nie wróci jako Tony Stark. Nie powiedział jednak nic o pozostałych gwiazdach... 
   

Tony Stark nie wróciGettyImages-1540740182.jpg Getty Images © Joe Maher


W poświęconym karierze Roberta Downeya Juniora artykule w "Vanity Fair" zamieszczono komentarz Kevina Feige'ego, który dementuje plotki o powrocie Iron Mana. Szef Marvel Studios zapewnia, że nie zamierza ryzykować zszargania dziedzictwa Tony'ego Starka.

Zachowamy ten moment i nie będziemy go zmieniać, powiedział Feige, odnosząc się do pamiętnej śmierci Tony'ego Starka w finale widowiska "Avengers: Koniec gry". Przez wiele lat bardzo ciężko pracowaliśmy, by dojść do tego momentu, i w żaden sposób nie chcielibyśmy go magicznie odwołać.

A co z powrotem Scarlett Johansson albo Chrisa Evansa? Czekamy na dementi. Albo... potwierdzenie?

W przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć Roberta Downeya Juniora w serialu "Sympatyk", który wyreżyserował Park Chan-wook. Zobaczcie zwiastun:


"Sympatyk" - zwiastun
Feige o problemach z zatrudnieniem DowneyaKevin Feige opowiedział przy okazji o kulisach zatrudnienia Downeya do roli Iron Mana. Chociaż aktor pomógł położyć fundamenty MCU, początkowo studio nie było przekonane do jego kandydatury.

Wszystko sprowadzało się do tego, że szefostwo Marvela bało się postawić całą swoją przyszłość na kogoś, kto zasłynął problemami z prawem
, wspomina producent. Nie byłem zbyt dobry - i wciąż nie jestem - w akceptowaniu "nie" jako odpowiedzi. Ale też nie wypinam piersi, próbując postawić na swoim. Staram się wyjaśnić jak najklarowniej, dlaczego powinniśmy iść w danym kierunku. I wtedy pojawił się pomysł zorganizowania testu kamerowego.

Próby poszły na tyle dobrze, że przekonały decydentów Marvela do obsadzenia Downeya - a reszta jest historią. I wygląda na to, że - przynajmniej jeśli wierzyć słowom Feige'go - historią pozostanie.

"Mam parę uwag": Podsumowujemy III fazę MarvelaPobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones