Ten film to petarda! Znamy laureatów 16. MFF Tofifest

Na sobotniej gali zamknięcia 16. MFF Tofifest poznaliśmy laureatów nagród. Przebojem festiwalu i podwójnym laureatem okazał się film "Girl" Lukasa Dhonta.

Girl-une-1000x500.jpg


Decyzją Jury Konkursu Filmów Pełnometrażowych On Air, w składzie którego znaleźli się: przewodniczący Robert Gliński, Julia Kijowska, Agnieszka Żulewska, Adam Woronowicz i Magnus Von Horn, Grand Prix – Złoty Anioł dla najlepszego filmu otrzymał "Girl" w reżyserii Lukasa Dhonta.

Wyróżnienie przypadło filmowi "Dear Son" w reżyserii Mohameda Ben Attii.

W Konkursie Shortcut Jury pod przewodnictwem Magdaleny Łazarkiewicz w składzie: Anna Zamecka, Michalina Olszańska, Marcin Bortkiewicz, Marcin Sauter postanowiło przyznać Złotego Anioła za odkrywczy, autorski język i gęstość opisu świata Raymundowi Ribayowi Gutierrezowi za film "Judgement".

Jury wyróżniło też: fabułę "Wren Boys" w reżyserii Harry'ego Lightona za ostrość widzenia i nie oczywistą narrację, animację "III" Marty Pajek za sensualność i emocjonalną głębię oraz dokument "Prisoners of Society" podpisany przez Ratiego Tsiteladze za dotkliwy i osobny obraz człowieka w opresji.

W konkursie From Poland, w którym jurorami są nasi widzowie, zwyciężył film "Kamerdyner" Filipa Bajona.

Jury młodych wybrało film "Summer Survivor" Marijy Kavtaradze za niebywała lekkość, z jaką mówi o trudnych tematach. Jury studenckie nagrodziło film "Girl".

Na gali przyznano także nagrody Flisaka. Odebrali je twórcy, który przyczyniają się do promocji regionu kujawsko-pomorskiego. W tym roku wyróżniono nimi wybitną aktorkę Grażynę Szapołowską, producenta Dawida Janickiego i Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.

Złotego Anioła za całokształt twórczości przyznano Mai Komorowskiej za jej wybitne kreacje artystyczne.

Pełna i bieżąca informacja o festiwalu znajduje się na stronie internetowej tofifest.pl oraz na festiwalowym Facebooku.

zobacz też: