Thomas Haden Church w serialowej wersji gry "Twisted Metal"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Thomas+Haden+Church+w+serialowej+wersji+gry+%22Twisted+Metal%22-146538
Thomas Haden Church w serialowej wersji gry "Twisted Metal"
źródło: Getty Images
autor: Brad Barket
Thomas Haden Church ("Spider-man: Bez drogi do domu", "Rozwód") wcieli się w głównego antagonistę serialu "Twisted Metal", opartego na serii gier. Projekt powstaje dla platformy streamingowej Peacock.

Serialowe "Twisted Metal" – co wiemy o projekcie?Jak ogłoszono w ubiegłym roku, w obsadzie serialu znaleźli się Anthony Mackie ("Falcon i Zimowy Żołnierz") i Stephanie Beatriz ("In the Heights: Wzgórza marzeń"). Pomysł projektu stworzyli scenarzyści "Deadpoola" Rhett Reese i Paul Wernick, a na stanowisku showrunnera zatrudniono Michaela Jonathana Smitha ("Cobra Kai").

Serial będzie komedią akcji o facecie na samym dnie, który dostaje ostatnią szansę na lepsze życie (w tej roli, jako John Doe właśnie Mackie). Musi tylko przewieźć przez postapokaliptyczne bezdroża tajemniczą przesyłkę z pomocą niestabilnego emocjonalnie złodzieja samochodów. Panowie szybko trafią na celownik innych "kurierów", którzy zechcą przejąć ładunek, a ich wysłać do krainy wiecznych łowów.

Church wcieli się w postać agenta Stone’a, zimnego i nieustępliwego policjanta patrolującego autostrady, który karze surowymi wyrokami nawet najdrobniejsze przestępstwa. Postać nie cofnie się przed niczym, by przywrócić prawo i porządek w Stanach Podzielonych Ameryki – zabije każdego, kto sprzeciwi się jego władzy. Beatriz zostanie Quiet, niebezpieczną złodziejką samochodów.


Kitao Sakurai ("Pranksterzy w trasie") zajmie się reżyserią co najmniej kilku odcinków. "Twisted Metal" to wspólny projekt Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions, przygotowującymi równocześnie z HBO "The Last of Us". Jednym z producentów wykonawczych serialu zostanie aktor Will Arnett.

"Twisted Metal", gra o zmaganiach uzbrojonych aut oraz siedzących za ich kierownicami psychopatów, zadebiutowała w roku 1995 na PlayStation. Od tamtej pory doczekała się paru spin-offów oraz czterech pełnoprawnych sequeli – w ostatni z nich graliśmy dekadę temu.

Poniżej przypominamy zwiastun widowiska Marvela "Spider-man: Bez drogi do domu", w którym Thomas Haden Church ponownie wcielił się w postać Sandmana:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones