Tom Ellis pokłócił się z Warnerem. "Lucyfer" zagrożony?

tvline.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Ellis+pok%C5%82%C3%B3ci%C5%82+si%C4%99+z+Warnerem.+%22Lucyfer%22+zagro%C5%BCony-137368
Czy szósty sezon "Lucyfera" powstanie? Do niedawna wydawało się, że odpowiedź brzmi "zdecydowanie tak". Teraz okazuje się, że serial może zostać przerwany. A wszystko przez konflikt między gwiazdą "Lucyfera" Tomem Ellisem a producentami z Warner Bros. Television.


Jak podaje portal TVLine powołując się na liczne źródła w WBTV, Tom Ellis nie chce zgodzić się na obecne warunki kontraktu. Gotowy jest nawet na jego zerwanie, co może się dla niego źle skończyć. Podobno Warner Bros. TV było chętne "osłodzić" proponowane warunki, ale cierpliwość studia jest na wyczerpaniu.

Przypomnijmy, że pierwotny plan zakładał, iż piąty sezon "Lucyfera" będzie ostatnim. Jednak w lutym pojawiły się doniesienia o tym, że Warner Bros. TV oraz Netflix chcą kontynuacji. Sam Ellis miał zgodzić się na udział w proponowanym szóstym sezonie już w marcu.

"Lucyfer" zainspirowany jest postacią stworzoną przez Neila Gaimana, Sama Keitha i Mike'a Mike Dringenberg na potrzeby komiksu "Sandman". Pierwsze trzy sezony nadawane były przez stację FOX. Po jego kasacji z pomocą przyszedł Netflix. W maju ubiegłego roku swoją premierę miał na platformie czwarty sezony. Piąty ma zostać zaprezentowany w dwóch partiach, każda po 8 odcinków.