Tom Hanks: Dziś nie mógłbym zagrać w "Filadelfii"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tom+Hanks%3A+Dzi%C5%9B+nie+m%C3%B3g%C5%82bym+zagra%C4%87+w+%22Filadelfii%22-146839
Tom Hanks: Dziś nie mógłbym zagrać w "Filadelfii"
źródło: Getty Images
autor: Kate Green
W 1994 roku Tom Hanks odebrał Oscara za pierwszoplanową rolę w "Filadelfii". W wywiadzie udzielonym "The New York Times Magazine" aktor przyznał, że dziś nie mógłby przyjąć tej roli i rozumie dlaczego. 

Tom Hanks o swoim występie w "Filadelfii". Dlaczego aktor dziś nie mógłby wcielić się w geja?


Czy mężczyzna hetero mógłby dziś zrobić to co ja w "Filadelfii"? Nie i to jest słuszne – powiedział Hanks. Istotą "Filadelfii" było "nie bój się". Jednym z powodów, dla którego ludzie nie bali się tego filmu, był fakt, że to ja grałem geja. Teraz to już za nami. Nie sądzę, by dziś zaakceptowaliby nieautentyczność faceta hetero grającego geja.

Denzel Washington i Tom Hanks w "Filadelfii"

O czym opowiada "Filadelfia"?


"Filadelfia" to dramat Jonathana Demme'a z Tomem Hanksem, Denzelem Washingtonem i Antonio Banderasem w rolach głównych. Hanks wciela się w Andrew Becketta, młodego, odnoszącego sukcesy w zawodzie prawnika, który traci pracę w kancelarii, kiedy jego koledzy dowiadują się, że choruje na AIDS. Mimo  pogorszającego się stanu zdrowia bohater postanawia walczyć o swoje prawa w sądzie. W sprawie o bezpodstawne zwolnienie reprezentuje go Joe Miller (w tej roli Denzel Washington). 

Ostatnie role Toma Hanksa


Wkrótce na ekrany polskich kin trafi "Elvis", czyli biografia króla rock'n'rolla w reżyserii Baza Luhrmanna. Tom Hanks gra Toma Parkera, agenta piosenkarza. Na premierę czeka także "Pinokio" Roberta Zemeckisa, w którym aktor wciela się w Gepetta. W ostatnich latach Hanks zrealizował takie filmy jak dramat science fiction "Finch", western "Nowiny ze świata" czy dramat wojenny "Misja Greyhound". Rola Freda Rogersa w biografii "Cóż za piękny dzień" przyniosła mu siódmą w karierze nominację do Oscara. 

Zobaczcie zwiastun "Elvisa": Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones