Twórca "Fargo" obiecuje: powstanie 5. sezon

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Fargo%22+obiecuje%3A+powstanie+5.+sezon-141737
Twórca "Fargo" obiecuje: powstanie 5. sezon
Podczas wirtualnego spotkania z widzami odbywającego się w ramach festiwalu SXSW twórca "Fargo" Noah Hawley zadeklarował, że ma w planach piąty sezon serialu.

Fani show powinni się jednak uzbroić w cierpliwość: Hawley rozpocznie prace nad scenariuszami nowych odcinków dopiero w przyszłym roku. Na razie stara się zebrać jak najwięcej pomysłów, z których będzie w stanie stworzyć 10-godzinną fabułę.

"Fargo" inspirowane jest słynnym oscarowym kryminałem braci Coen z 1996 roku. Choć każdy sezon opowiada inną historię, wszystkie serie rozgrywają się w tym samym uniwersum. Łączy je również podobna, będąca mariażem makabry i tragikomedii, atmosfera.

Akcja czwartej odsłony "Fargo" toczy się w latach 50. w Kansas City w stanie Missouri. To miejsce, w którym krzyżują się drogi dwóch imigranckich społeczności – Włochów i Afroamerykanów z południa uciekających przed rasistowskim prawem Jima Crowa. Obie poszukują spełnienia swojego amerykańskiego snu, krocząc przestępczą ścieżką. By utrzymać między sobą pokój, największe rodziny wymieniają się swoimi najstarszymi synami.