Twórca "Fargo" obiecuje: powstanie 5. sezon

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tw%C3%B3rca+%22Fargo%22+obiecuje%3A+powstanie+5.+sezon-141737
Twórca "Fargo" obiecuje: powstanie 5. sezon
Podczas wirtualnego spotkania z widzami odbywającego się w ramach festiwalu SXSW twórca "Fargo" Noah Hawley zadeklarował, że ma w planach piąty sezon serialu.

Fani show powinni się jednak uzbroić w cierpliwość: Hawley rozpocznie prace nad scenariuszami nowych odcinków dopiero w przyszłym roku. Na razie stara się zebrać jak najwięcej pomysłów, z których będzie w stanie stworzyć 10-godzinną fabułę.

"Fargo" inspirowane jest słynnym oscarowym kryminałem braci Coen z 1996 roku. Choć każdy sezon opowiada inną historię, wszystkie serie rozgrywają się w tym samym uniwersum. Łączy je również podobna, będąca mariażem makabry i tragikomedii, atmosfera.

Akcja czwartej odsłony "Fargo" toczy się w latach 50. w Kansas City w stanie Missouri. To miejsce, w którym krzyżują się drogi dwóch imigranckich społeczności – Włochów i Afroamerykanów z południa uciekających przed rasistowskim prawem Jima Crowa. Obie poszukują spełnienia swojego amerykańskiego snu, krocząc przestępczą ścieżką. By utrzymać między sobą pokój, największe rodziny wymieniają się swoimi najstarszymi synami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones