Drugi sezon "Obcego" jest już w planach? Noah Hawley o pracach nad serialem

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Drugi+sezon+%22Obcego%22+jest+ju%C5%BC+w+planach+Noah+Hawley+o+pracach+nad+serialem-155985
Drugi sezon "Obcego" jest już w planach? Noah Hawley o pracach nad serialem
Serialowy "Obcy" dostał zielone światło już cztery lata temu, ale pandemia, zmiany obsadowe i ubiegłoroczne strajki skutecznie opóźniły produkcję. Aktualnie mówi się o premierze w 2025 roku, choć dokładna data nie jest jeszcze znana. Scenarzysta Noah Hawley planuje co najmniej dwa sezony.

Serialowy "Obcy" od razu z drugim sezonem?


Goszcząc w podcaście Crew Call, scenarzysta Noah Hawley opowiedział o pracach nad serialem "Alien". Podobno przedstawiciele odpowiedzialnej za produkcję stacji FX są zadowoleni z dotychczasowych efektów jego pracy i już teraz mają nadzieję, że kiedy tylko będzie to możliwe, rozpoczną realizację drugiego sezonu. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Ridley Scott, który jest zaangażowany w projekt jako producent wykonawczy, nie jest zaangażowany w proces twórczy.

Ile filmów zrobił w ciągu tych czterech lat, które zajęły mi rozpoczęcie pracy na planie serialu? – zapytał retorycznie.

Wiadomo jednak, że to "Obcy" Ridleya Scotta i jego sequel, czyli wyreżyserowane przez Jamesa Camerona "Decydujące starcie", a nie "Prometeusz" czy "Przymierze" są dla Hawleya inspiracją. Przyznał on, że przystępując do pracy, zastanawiał się, w którym kierunku iść – i wybrał retrofuturyzm reprezentowany przez pierwsze dwa tytuły. Serial ma podejmować temat konfliktu pierwotnej, pasożytniczej natury ludzkości ze sztuczną inteligencją, która odgrywa coraz donioślejszą rolę w przyszłości.
 
Główną bohaterką serialu "Alien" będzie grana przez Sydney Chandler Wendy. W obsadzie znaleźli się też Timothy Olyphant, który wcieli się w będącego jej mentorem androida imieniem Kirsh, oraz David Rysdahl. W pozostałych rolach Alex Lawther, Essie Davis, Adarsh Gourav, Kit Young, Babou Cessay, Erana James, Lily Newmark i Adrian Edmonson.

O czym opowiada "Obcy: Romulus"? Zobacz zwiastun


Już w sierpniu na ekrany kin trafi widowisko "Obcy: Romulus" z Cailee Spaeny w roli głównej. Zobaczcie jego zwiastun:Akcja widowiska "Obcy: Romulus" rozgrywa się między wydarzeniami przedstawionymi w filmach "Obcy – 8. pasażer »Nostromo«" a "Obcy – decydujące starcie". Tytułowy Romulus to dryfujący w kosmosie wrak stacji badawczej korporacji Weyland-Yutani. Jest on łakomym kąskiem dla grupy specjalizującej się w "odzyskiwaniu" cennych elementów z porzuconych stacji i statków kosmicznych. Szybko okazuje się, że jest to śmiertelna pułapka. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones