UPDATE: Autor "Straight Outta Compton" za kierownicą "Furious 8"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/UPDATE%3A+Autor+%22Straight+Outta+Compton%22+za+kierownic%C4%85+%22Furious+8%22-113817
UPDATE: Wszystko wskazuje na to, że wybór reżysera ósmej części "Szybki i wściekłych" został dokonany. Vin Diesel wrzucił bowiem na Facebooka zdjęcie, które większość zinterpretowała jednoznacznie: autor "Straight Outta Compton" będzie odpowiadał za widowisko.


Wcześniej Variety ujawniło nazwiska filmowców, którzy walczą o fotel reżysera "Szybkich i wściekłych 8". Są to: F. Gary Gray ("Straight Outta Compton"), Louis Leterrier ("Iluzja"), Will Eubank ("The Signal") oraz Adam Wingard ("Gość").

Przypomnijmy, że Vin Diesel, który jest nie tylko gwiazdą, ale i współproducentem serii, promował niedawno na Facebooku kandydaturę Roba Cohena. Ów reżyser nakręcił pierwszych "Szybkich i wściekłych" oraz "xXx", w którym główną rolę również zagrał Diesel. Innym razem aktor napomknął, że sam powinien stanąć za kamerą ósmej części.

Obecnie trwają prace nad scenariuszem "Szybkich i wściekłych 8". Akcja filmu ma się podobno rozgrywać w Nowym Jorku. W rolach głównych, prócz Diesela, mają powrócić Dwayne Johnson, Kurt Russell, Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Elsa Pataky i Lucas Black. Premierę zaplanowano na 14 kwietnia 2017 roku.

"Szybcy i wściekli 7" zarobili ponad półtora miliarda dolarów, stając się piątym najbardziej dochodowym filmem w historii kina.
Udostępnij: