Vanessa Kirby w noirowym dramacie. Co wiemy o "The Night Always Comes"?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Vanessa+Kirby+w+noirowym+dramacie.+Co+wiemy+o+%22The+Night+Always+Comes%22-154454
Vanessa Kirby w noirowym dramacie. Co wiemy o "The Night Always Comes"?
źródło: Getty Images
autor: Stephane Cardinale - Corbis
Vanessa Kirby już latem rozpocznie prace na planie rebootu "Fantastycznej Czwórki". Wcześniej weźmie jednak udział w bardziej kameralnym projekcie. Co wiemy o zapowiadanym jako dramat w klimacie noir "The Night Always Comes"?

Co wiemy o "The Night Always Comes"?


"The Night Always Comes" to adaptacja powieści Willy'ego Vlautina pod tym samym tytułem, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Czarnego. W oficjalnym opisie czytamy:

Trzydziestoletnia Lynette ledwie wiąże koniec z końcem. Pracuje na dwa etaty, wynajmuje zaniedbany dom w Portland, dzieląc go ze zgorzkniałą matką i niepełnosprawnym intelektualnie bratem. Ma za sobą depresję, aborcję i próby samobójcze, a jedyne ukojenie przynosi jej szklanka zimnego jägermeistera. Trudną przeszłość i przytłaczającą teraźniejszość ma jej osłodzić spełnienie marzenia – wykupienie domu, który zapewniłby spokój i stabilizację jej i jej rodzinie. Ale co zrobić, gdy wszystkie plany legły w gruzach?

Od rozczarowania po złość, od rezygnacji po desperację. Willy Vlautin w swojej odważnej powieści prowadzi nas przez czterdzieści osiem godzin z życia Lynette, która zrobi wszystko, by spełnić swoje pragnienia. I wbrew słowom matki, przekonującej, że niektórzy przychodzą na świat po to, żeby utonąć, przekracza własne granice, by utrzymać się na powierzchni. W tej poruszającej opowieści o biedzie, ludzkiej chciwości i rozpaczy razem z bohaterką spoglądamy za siebie w lęku przed wewnętrznym mrokiem, mając nadzieję, że tym razem noc jednak nie nadejdzie.


Za sterami projektu stanie Benjamin Caron ("The Crown"). Autorką scenariusza jest Sarah Conradt. Początek prac zaplanowany jest na maj. Zdjęcia powstaną w Portland.

"Napoleon" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Napoleonie":Zobacz zwiastun "Napoleona"


Aktualnie filmografię Vanessy Kirby zamyka wyreżyserowane przez Ridleya Scotta widowisko historyczne "Napoleon". Jako Józefina Bonaparte partnerowała grającemu tytułową rolę Joaquinowi Phoeniksowi. Zobaczcie zwiastun: 
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones