"Fantastyczna Czwórka": Vanessa Kirby i Joseph Quinn w obsadzie. Driver odpadł? Co z Mattem Smithem?

Empire Online / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Fantastyczna+Czw%C3%B3rka%22%3A+Vanessa+Kirby+i+Joseph+Quinn+w+obsadzie-151670
"Fantastyczna Czwórka": Vanessa Kirby i Joseph Quinn w obsadzie. Driver odpadł? Co z Mattem Smithem?
źródło: Getty Images
autor: Bryan Bedder
Po miesiącach plotek i pogłosek castingowych wreszcie zaczynają pojawiać się konkrety w kwestii obsady "Fantastic Four". Choć to wciąż nieoficjalna, niepotwierdzona przez Marvel Studios informacja, wygląda na to, że - z dużym prawdopodobieństwem - gwiazdami nowej "Fantastycznej Czwórki" będą Vanessa Kirby ("Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One") i Joseph Quinn ("Stranger Things").
  

Vanessa Kirby jako Sue Strom, Joseph Quinn jako Johnny StormGettyImages-1433945418.jpg Getty Images © Tiffany Rose


Informację o obsadzie nowej wersji "Fantastic Four" ujawnił specjalista od hollywoodzkich przecieków Jeff Sneider w podcaście "The Hot Mic". Zazwyczaj ujawniane przez niego zakulisowe sekrety się sprawdzają.

Sneider twierdzi, że z 95-procentowym prawdopodobieństwem Vanessa Kirby wcieli się w postać Sue Storm/Invisible Woman. Dziennikarz dodał, że to ona ma być de facto główną bohaterką filmu.

W filmografii Kirby znajdują się m.in. "Cząstki kobiety" (które przyniosły jej nominację do Oscara), dwie części serii "Mission: Impossible", "Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw" oraz serial "The Crown".

Sneider donosi również, że - z mniejszym, 80-procentowym prawdopodobieństwem - Joseph Quinn wystąpi w filmie jako Johnny Storm/Human Torch, młodszy brat Sue.

Quinn jest najlepiej znany z roli Eddiego Munsona w czwartym sezonie "Stranger Things". Ponadto w jego filmografii są "Mały topór" i "Operacja Overlord".

Co ciekawe, przez pomyłkę Sneider początkowo pomylił inicjały J.Q. i ogłosił, że w roli Johnny'ego Storma zobaczymy nie Josepha Quinna, a Jacka Quaida. W trakcie emisji podcastu dziennikarz poprawił jednak swój błąd, a w międzyczasie Quaid zdementował na Twitterze informację o swoim udziale w filmie.

Mister Fantastic, The Thing, Galactus,  Silver Surfer - kto ich zagra?Sneider donosi również, że prawdopodobnie w filmie wystąpi Ebon Moss-Bachrach ("The Bear", "The Punisher"), ale nie - jak wcześniej spekulowano - jako Ben Grimm/The Thing. Na chwilę obecną nie wiadomo, w kto wcieli się aktor. Możliwe, że chodzi o postać Silver Surfera? Czarnym charakterem filmu ma być bowiem jego pan, Galactus. Sneider twierdzi, że w tej roli zobaczymy z kolei aktora latynoskiego pochodzenia (jakiś czas temu plotkowano, że może to być Antonio Banderas).

Na chwilę obecną Marvel nie wybrał odtwórcy roli Reeda Richardsa/Mistera Fantastica. Według Sneidera Adam Driver odrzucił rolę niezadowolony ze scenariusza. Dziennikarz wyklucza też możliwość, jakoby rola miała trafić do Matta Smitha. Istnieje jednak szansa, że Smith wystąpi w filmie jako Doctor Doom.

Premierę "Fantastic Four" zaplanowano na 14 lutego 2025. Reżyseruje Matt Shakman ("WandaVision").

Najbliższą premierą Marvel Studios jest film "Marvels". Zobaczcie jego zwiastun:

"Marvels" - zwiastun
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones