Vikander w ekranizacji "Ptaka, który zwiastował trzęsienie ziemi"

The Tracking Board / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Vikander+w+ekranizacji+%22Ptaka%2C+kt%C3%B3ry+zwiastowa%C5%82+trz%C4%99sienie+ziemi%22-127549
Alicia Vikander ("Tomb Raider") prowadzi rozmowy w sprawie zagrania w filmie "The Earthquake Bird". W obsadzie ma się też znaleźć Riley Keough ("Mad Max: Na drodze gniewu").

GettyImages-513147888.jpg Getty Images © Frazer Harrison


Film powstaje dla Netfliksa i wyprodukuje go należące do Ridleya Scotta studio Scott Free. Za kamerą stanie Wash Westmoreland ("Motyl Still Alice").

Film jest ekranizacją książki Susanny Jones, wydanej w Polsce pod tytułem "Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi". Żyjąca w Japonii Angielka Lucy Fly podejrzana jest o zamordowanie swej przyjaciółki również Angielki, Lily. Lucy zamieszkała w Japonii, by tu zacząć nowe życie, jak najdalej od znienawidzonego Yorkshire, obojętnych rodziców, paskudnych braci i mrocznych tajemnic dzieciństwa. W jej romans z bardzo japońskim i bardzo enigmatycznym Teijim wdarła się niechciana, narzucona jej przyjaźń z Lily. Lucy jest zazdrosna. Lucy boi się odrzucenia. Ale czy Lucy byłaby gotowa zabić?