Viserys I z serialowego prequela "Gry o tron" wybrany

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Viserys+I+z+serialowego+prequelu+%22Gry+o+tron%22+wybrany-139649
Viserys I z serialowego prequela "Gry o tron" wybrany
Paddy Considine ("Dzień trzeci") będzie jedną z gwiazd serialu "House of the Dragon", który jest prequelem jednego z największych hitów stacji HBO "Gry o tron". Aktor wcieli się w postać monarchy Viserysa I.

Ta informacja castingowa potwierdza wcześniejsze doniesienia na temat tego, o czym opowie nowy serial. W "House of the Dragon" poznamy kulisy brutalnego konfliktu wewnątrz dynastii Targaryenów znanego jako Taniec Smoków. Wybuchł on po śmierci Viserysa I, ale to właśnie jego działania, kiedy był władcą Siedmiu Królestw, zasiały ziarna przyszłego konfliktu, w którym głównymi stronami były: Rhaenyra Targaryen (córka Viserysa, która wierzyła, że zostanie jego następczynią) oraz Alicent Hightower (druga żona Viserysa, która doprowadziła do koronacji swojego syna Aegona).

Pierwszy sezon serialu składać się będzie z 10 odcinków. Fabuła bazować będzie na książce George'a R.R. Martina "Ogień i krew". Publikacja ta ma charakter kroniki historycznej i opisuje dzieje Siedmiu Królestw od czasu ich podboju przez Targaryenów.

Prowadzącymi serial zostali Ryan Condal i Miguel Sapochnik. W pracach nad odcinkiem pilotowym wspomagał ich sam Martin.
Udostępnij: