Warner Bros. szykuje reboot horroru "Straceni chłopcy"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Warner+Bros.+szykuje+reboot+horroru+%22Straceni+ch%C5%82opcy%22-143911
Warner Bros. szykuje reboot horroru "Straceni chłopcy"
Miał być serial, będzie film. Po tym, jak stacja CW zrezygnowała z realizacji show inspirowanego kultowym horrorem "Straceni chłopcy", inicjatywę przejęła wytwórnia Warner Bros.

Hollywoodzkie studio przygotowuje reboot filmu Joela Schumachera. Pieczę nad projektem sprawują scenarzysta Randy McKinnon ("Chambers") oraz reżyser Jonathan Entwistle ("The End of the F***ing World"). Główne role zagrają znany z "Cichego miejsca" Noah Jupe oraz Jaeden Martell ("To").

W oryginale z 1987 roku dwóch braci przeprowadza się wraz z matką do Santa Carla. Chłopcy nie wiedzą, że zwyczajne z pozoru miasteczko skrywa mroczną tajemnicę. Część jego mieszkańców to wampiry. Krwiopijcy szybko zarażają starszego z braci, Michaela, i wciągają go do swojego grona. Na szczęście młodszy z rodzeństwa, Sam, wie jak poradzić sobie z tym problemem. Jego nowi kumple to zwariowani maniacy komiksów o wampirach. Ich pomoc jest jedyną szansą na odzyskanie starszego brata.

"Straceni chłopcy" okazali się artystycznym i komercyjnym sukcesem, zarabiając ponad 32 miliony dolarów przy budżecie rzędu 8,5 miliona. Film Schumachera doczekał się z czasem dwóch kontynuacji zrealizowanych na rynek kina domowego ("Lost Boys: The Tribe" i "Lost Boys: The Thirst"), a także zainicjował dwa komiksowe cykle.