Co obejrzeć w TV? Najlepsze filmy na początek września

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Program+TV%3A+pocz%C4%85tek+wrze%C5%9Bnia+2023.+Najlepsze+filmy+w+ofercie-151921
Co obejrzeć w TV? Najlepsze filmy na początek września
Uczniowie ruszający do szkół to znak, że tegoroczne wakacje są już przeszłością. Nim aurę za naszym oknem całkowicie przejmie jesień, przez następne tygodnie na ekranach telewizorów będziecie mogli obejrzeć wiele udanych filmów. To uznane dzieła klasyków kina, jak i tytuły od nowych, jeszcze niecałkowicie znanych twórców. W tym rankingu zebraliśmy 20 tytułów, które zostaną wyemitowane na popularnych kanałach w pierwszych tygodniach września.

W naszym zestawieniu nie zabrakło pozycji, które nie są anonimowe dla każdego fana dobrego kina – słynnych filmów akcji, dramatów czy komedii. Od dzieł Akiry Kurosawy, Sergia Leone, Roberta Bressona, po obrazy Toma Tykwera czy Daria Argento - fani tych reżyserów znajdą tu dobrze znane tytuły. Między nimi nie zabrakło miejsca dla nowszych produkcji, które również zasługują na uwagę. Poniżej sprawdźcie, jakie filmy do obejrzenia znajdziecie na telewizyjnych ekranach w pierwszych dniach nowego miesiąca.   


Wrzesień 2023: wybieramy najlepsze filmy emitowane w telewizji"Druhny" to kultowa komedia w reżyserii Paula Feiga. Bohaterka filmu, trzydziestokilkuletnia Annie (Kristen Wiig) przeżywa nie najlepszy okres w swoim życiu. Jej sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje kiedy zostaje honorową druhną swojej najlepszej przyjaciółki – Lillian (Maya Rudolph). Nie pozwoli jednak aby to zadanie ją przerosło mimo, iż jej świat wywraca się właśnie do góry nogami. Koordynuje działania komicznego zespół druhen, z którymi wyrusza w szaloną podróż na wieczór panieński.

Polsat Film: 3 września – 23:15, 5 września – 21:00


Kwiecień 1945 roku. Alianckie wojska rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu pieszczotliwie nazywanego Furia, sierżant Wardaddy (Brad Pitt) otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą (Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal) będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym siłom wroga.

TVP1: 9 września – 21:30, 10 września – 1:35


Klasyk lat 80. w reżyserii Joela Schumachera. Do miasteczka Santa Carla przeprowadzają się dwaj bracia. Okolica skrywa mroczną tajemnicę, ponieważ życie mieszkańców rozgrywa się pod dyktando grupy wampirów prowadzonych przez Michaela (Keith Sutherland). Gdy starszy z rodzeństwa zaczyna zadawać się ze "straconymi chłopcami", młodszy Sam wzywa na pomoc przyjaciół. Pasjonaci komiksów o wampirach postanawiają pozbyć się klątwy raz na zawsze.

Warner TV: 4 września – 23:00, 8 września – 2:25


Ekranizacja powieści Alistaira MacLeana. Podczas drugiej wojny światowej grupa komandosów zostaje zrzucona za linią wroga. Ich misją jest odbicie amerykańskiego generała schwytanego przez nazistów i przetrzymywanego w Alpach. Zespół złożony głównie z brytyjskich spadochroniarzy od razu napotyka na kłopoty…

TVN Fabuła: 2 września – 16:50, 9 września – 11:25


W filmie francuskiego reżysera Roberta Bressona losy osiołka Baltazara splatają się z życiem Marii, młodej dziewczyny, której rodzina zakupiła zwierzę. Przez pryzmat tytułowego bohatera film obserwuje okrucieństwo zadawane sobie nawzajem przez ludzi, a także miejsce moralności w świecie pełnym zła.

Cinemax 2: 8 września – 18:55, 9 września – 8:55


15

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer
2h 27m
W filmie Toma Tykwera XVIII-wieczny perfumiarz, który marzy o znalezieniu zapachu idealnego, wkracza na ścieżkę zbrodni. Ekranizacja powieści Patricka Süskinda. W obsadzie Ben Whishaw, Alan Rickman, John Hurt i Dustin Hoffman.

TVP Kultura: 4 września – 20:00, 5 września – 23:50


Konferencja spirytualistów kończy się tajemniczym i brutalnym morderstwem uznanej telepatki. Amerykański kompozytor, który jest świadkiem zabójstwa, oraz młoda fotoreporterka podążają śladem tajemniczego zbrodniarza. Poszukiwania prawdy zaczynają zbierać coraz krwawsze żniwo…

Cinemax 2: 7 września – 18:25, 8 września – 9:10


Słynna parodia najpopularniejszych filmów z lat 80. Topper Harley (Charlie Sheen), jeden z najlepszych pilotów myśliwców w Stanach na prośbę swoich przełożonych wraca do czynnej służby, aby wziąć udział w niezwykle tajnej operacji wojskowej. Po przybyciu do bazy okazuje się, że Harley ma tam wielu wrogów.

TV Puls: 3 września – 18:25, 10 września – 16:40


Kapitan Red (Walter Matthau) i jego młody pomocnik Żaba (Cris Campion) znajdują się na środku oceanu. Po zatonięciu ich statku muszą liczyć na łut szczęścia i ratunek przez obcą jednostkę. Trafiają na statek pod hiszpańską banderą i wzniecają bunt. Razem z nową załogą ruszają na poszukiwanie skarbu Inków.

Kino Polska: 3 września – 17:35


Losy ostatnich dni życia Adolfa Hitlera z perspektywy sekretarki w berlińskim bunkrze. Wiosną 1945 roku, gdy do stolicy zaczynają wdzierać się radzieckie oddziały, przywódca III Rzeszy nadal wierzy w zwycięstwo. Film Olivera Hirschbiegela pokazuje jak porażka zagląda w oczy najwyższym urzędnikom upadającego imperium.

Stopklatka: 7 września – 22:45


Nagrodzony czterema Oscarami słynny film kostiumowy w reżyserii Anga Lee. Legendarny Li Mu Bai poddający się medytacjom, które nie potrafią ukoić żalu z powodu nie pomszczonej śmierci swojego mistrza decyduje się zrzucić zasłużony tytuł wojownika. Symbolem rozpoczęcia nowego życia jest rozstanie się z mieczem: Li prosi swą przyjaciółkę Yu by zawiozła jego broń zwaną Zielonym Przeznaczeniem do Pekinu i oddała w prezencie panu Te. W trakcie pobytu w Pekinie Yu Shu Lien zaprzyjaźnia się z Jen, której matka pragnie wydać ją za bogatego mieszczanina. Początkiem zaskakującej akcji staje się kradzież miecza, a głównym podejrzanym - młoda, zagubiona Jen.

TV Puls: 3 września – 15:50, 10 września – 12:15


Edward Norton wciela się w Dereka, przywódcę organizacji nazistowskiej, który wychodzi z więzienia po wyroku za zabójstwo na tle rasowym. Zatwardziały w swoich przekonaniach zaczyna przekonywać swojego młodszego brata Daniela (Edward Furlong) do zejścia ze ścieżki, która doprowadziła jego samego na dno.

Warner TV: 6 września – 23:00, 9 września – 3:35


Trwa gwiazdkowe przyjęcie dla pracowników firmy Nakatomi Corporation. W ciągu kilku minut wieżowiec zostaje opanowany przez grupę terrorystów z Hansem Gruberem (Alan Rickman) na czele. John McClane (Bruce Willis), nowojorski detektyw uzbrojony jedynie we własny pistolet, stawia czoła porywaczom. Próbuje zawiadomić świat o rozgrywającym się przestępstwie i uratować zakładników, w tym jego żonę Holly (Bonnie Bedelia). Policjant podejmuje samotną, nierówną i brawurową walkę.

Polsat: 11 września – 21:05, 12 września – 00:40

Odcinek programu NA SKRÓTY o filmie "Szklana pułapka"Jeden z najważniejszych filmów w karierze reżysera Wima Wendersa. Niemiecki dziennikarz Philip Winter (Rüdiger Vogler) powraca do ojczyzny po podróży służbowej do USA. Na lotnisku obiecuje zaopiekować się na chwilę dziewięcioletnią Alicją (Yella Rottländer). Gdy matka dziecka nie powraca, mężczyzna postanawia pomóc w odnalezieniu rodziny jego podopiecznej z przypadku.

TVP Kultura: 2 września – 22:40


"Ran" to adaptacja szekspirowskiego "Króla Leara" stworzona przez słynnego reżysera Akirę Kurosawę. Starzejący się władca postanawia przejść na emeryturę i swoje imperium podzielić na trzech synów. Na jego słabość czyha zło, które zwraca dzieci przeciw sobie i przeciw ojcu.

TVP Kultura: 6 września – 20:00, 7 września – 23:10


Los Angeles, rok 2019. Tytułowy Łowca androidów to Rick Deckard (Harrison Ford), policjant tropiący humanoidalne roboty, które zbuntowane zagrażają swoim stwórcom. W czasie poszukiwań grupy zbiegów z pozaziemskiej kolonii bohater nawiązuje relację z replikantką imieniem Rachel (Sean Young), do której zaczyna żywic uczucia.

Cinemax: 10 września – 20:50


"Brzdąc" to jeden z najbardziej znanych filmów w ikonicznej karierze Charliego Chaplina. Tramp natrafia na porzucone niemowlę, a jego gołębie serce nie pozwala zostawić malucha samego sobie. Po pięciu latach obaj stanowią zgrany duet. O dziecku przypomina sobie jego matka, słynna aktorka.

FilmBox Arthouse: 7 września – 13:50


Drugi film z trylogii o Batmanie autorstwa Christophera Nolana. Zamaskowany mściciel podejmuje szeroko zakrojoną walkę z przestępczością. Z pomocą porucznika Jima Gordona i prokuratora okręgowego Harveya Denta zabiera się za rozpracowywanie istniejących organizacji przestępczych nękających mieszkańców miasta. Współpraca przynosi efekty, ale bohaterowie wkrótce padną ofiarą chaosu, który rozpęta rosnący w siłę genialny przestępca, znany przerażonym mieszkańcom Gotham jako Joker.

HBO: 5 września – 3:30; TVN Siedem: 9 września – 23:25, 11 września – 21:00


Nowy Jork, lata 20. XX wieku. Kwitnąca prohibicja, kryzys finansowy sprzyja rozwojowi mafii. Grupka przyjaciół-imigrantów od najmłodszych lat dorasta wokół przestępstwa. Wspólnie, już jako dorośli, wkraczają na tę ścieżkę. Wielkie pieniądze zmieniają ich relację. W rolach głównych Robert De Niro i James Woods.

Cinemax: 3 września – 23:15, 12 września – 22:10; TVP1: 11 września – 00:45


Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Andy Dufresne (Tim Robbins) zostaje skazany za morderstwo swojej żony i trafia do więzienia Shawshank. Swoje przeżycie uzależnia od zrozumienia zasad więziennych i hierarchii panującej miedzy współwięźniami oraz strażnikami. Przetrwanie jest dla niego ważne zwłaszcza gdy wewnątrz tli się jeszcze nadzieja na odzyskanie niesłusznie odebranej wolności.

TVN Fabuła: 6 września – 20:00, 10 września – 1:30, 12 września – 22:30

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones