Wiedźmin wrócił na plan

Latino Review / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wied%C5%BAmin+wr%C3%B3ci%C5%82+na+plan-138902
Wiedźmin wrócił na plan
Prace nad 2. sezonem "Wiedźmina" zostały wznowione! Choć mieliśmy czekać jeszcze tydzień, post reżysera Stephena Surjika nie pozostawia złudzeń - zdjęcia trwają. 


Prace na planie rozpoczęły się pierwotnie w styczniu. Miały zakończyć się w 17 kwietnia, lecz później, z uwagi na pandemię koronawirusa, zostały bezterminowo zawieszone. Ile potrwają po wznowieniu? Kiedy dostaniemy gotową produkcję? Tego póki co nie wiadomo, ale bezpiecznym założeniem, jeśli idzie o datę premiery, jest II kwartał 2021 roku (najwcześniej).

Surjik ma wyreżyserować dwa pierwsze odcinki drugiej serii. Showrunnerką cyklu pozostaje Lauren Schmidt Hissrich. W drugim sezonie przed kamerę powrócą: Henry Cavill odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra jako Yennefer, Freya Allan jako Ciri oraz Joey Batey, ulubieniec fanów serii, jako Jaskier. Kim Bodnia został z kolei obsadzony w roli Vesemira. 

Niedługo później, w Wielkiej Brytanii, powstanie również "The Witcher: Blood Origin" - 6-odcinkowy, limitowany prequelem do wydarzeń z "Wiedźmina", Produkcja opowie o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów połączyły się.
Udostępnij: