Wiemy, kto oprócz Toma Hanksa odwiedzi "Inferno"

Coming Soon / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wiemy%2C+kto+opr%C3%B3cz+Toma+Hanksa+odwiedzi+%22Inferno%22-109832
Columbia Pictures ogłosiła nazwiska aktorów, którzy zagrają u boku Toma Hanksa w "Inferno" - kontynuacji kasowych przebojów "Kod Da Vinci" oraz "Anioły i Demony".


Doktor Siennę Brooks zagra nominowana w tym roku do Oscara Felicity Jones ("Teoria wszystkiego"). Irrfan Khan ("Życie Pi") wcieli się w Harry'ego Simsa, Omar Sy ("Nietykalni") będzie Christophem Bruderem, a Sidse Babett Knudsen (serial "Rząd") - doktor Elizabeth Sinskey, szefową Światowej Organizacji Zdrowia. Producenci zapowiadają, że w obsadzie filmu znajdzie się jeszcze więcej powszechnie znanych aktorów.

Scenariusz na podstawie powieści Dana Browna napisał David Koepp. Za kamerą stanie po raz trzeci Ron Howard. Zdjęcia powinny rozpocząć się pod koniec kwietnia, a premierę zaplanowano na 14 października 2016 roku.

Światowej sławy specjalista od symboli, Robert Langdon (Tom Hanks) budzi się na szpitalnym łóżku z amnezją. Nie potrafi wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajemniczego przedmiotu, który znajduje we własnej marynarce. W towarzystwie młodej lekarki Sienny Brooks Langdon i ścigany przez nieznanych wrogów wyrusza śladem tajemniczych wskazówek ukrytych w słynnym poemacie Dantego.

Dwa poprzednie filmy o przygodach Langdona zarobiły na świecie ponad miliard dolarów.