Wilkołaki w trzeciej części "Obecności"?

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wilko%C5%82aki+w+trzeciej+cz%C4%99%C5%9Bci+%22Obecno%C5%9Bci%22-118003
"Obecność 2" weszła właśnie do amerykańskich kin i okazała się hitem box-office'u. Możemy więc spokojnie oczekiwać trzeciej części przygód małżeństwa Warrenów. Jakie nadprzyrodzone zjawiska czekają ich w kolejnej odsłonie?


Dotychczas seria skupiała się na fenomenie nawiedzeń. Ale reżyser James Wan, zapytany o to, czy w przyszłości chciałby popchnąć serię w innym kierunku i wprowadzić - dajmy na to - wilkołaki, wykazał spory entuzjazm co do tego pomysłu.

Moglibyśmy zrobić to w stylu klasycznego "Amerykańskiego wilkołaka w Londynie". To byłoby świetne! Warrenowie kontra pies Baskerville'ów! Super!, powiedział Wan.

Pomysł nie wziął się znikąd. Seria "Obecność" opiera się na aktach prawdziwych Eda i Lorraine Warrenów. I faktycznie, w przeważającej większości zajmowali się oni przypadkami opętań. Ale Warren wydał w 1991 roku książkę zatytułowaną "Werewolf: A True Story of Demonic Possession". Istnieje więc punkt wyjścia do połączenia wilkołaków i demonów.

Wan przyznał, że przekopywanie się przez archiwa Warrenów w poszukiwaniu materiału na kolejny film już trwa. Mają tam mnóstwo spraw. Nie przeglądam samodzielnie każdej z nich, ale scenarzyści i studio mają już shortlistę ulubionych przypadków, taki prywatny top 20, top 30.
Udostępnij: