Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Woody+Allen+komentuje+afer%C4%99+z+udzia%C5%82em+Harveya+Weinsteina-125387

Woody Allen komentuje aferę z udziałem Harveya Weinsteina

  • BBC
  • autor: łm
  • Filmy
Woody Allen to kolejna osobistość świata kina, która postanowiła zabrać głos w sprawie seks-afery z udziałem Harveya Weinsteina.

GettyImages-82178360(1).jpg
Getty Images © Kevin Winter


Twórca "Annie Hall" przyznał, że jest mu przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Allen potwierdził również, iż słyszał w przeszłości pogłoski na temat niestosownych zachowań Weinsteina. Nikt nie wspominał mu jednak o gwałtach i molestowaniach seksualnych, jakich miał dopuszczać się wpływowy producent.

Cała ta historia jest bardzo smutna - powiedział reżyser - Tragiczna dla biednych kobiet, które zostały w nią zaplątane. Smutna dla Harveya, którego życie tak się poplątało.

W rozmowie z BBC Allen przestrzega jednak przed wydawaniem pochopnych wniosków. Może to bowiem doprowadzić do "polowania na czarownice".

Przypomnijmy, że w przeszłości Weinstein pomógł Allenowi w ratowaniu jego kariery. Sytuacja miała miejsce na początku lat 90., gdy reżyser został oskarżony przez byłą partnerkę Mię Farrow o napastowanie ich córki, Dylan. Panowie zrealizowali wówczas kilka filmów, w tym nagrodzoną Oscarem "Jej wysokość Afrodytę".

zobacz też: