Lily James w biografii założycielki Tindera

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Z+%22Braci+ze+stali%22+do+biografii+wsp%C3%B3%C5%82za%C5%82o%C5%BCycielki+Tindera-154765
Lily James w biografii założycielki Tindera
źródło: Getty Images
autor: Mondadori Portfolio
Lily James, którą ostatnio widzieliśmy na dużych ekranach w filmie "Bracia ze stali", ma już kolejny projekt. I znów jest to film inspirowany prawdziwą historią.

Kim jest Whitney Wolfe Herd?Nowy projekt nie ma na razie tytułu. Odpowiadają za niego 20th Century Studios i Ethea Entertainment. Lily James zagra w nim główną rolę i będzie jedną z producentek.

Za kamerą filmu stanie Rachel Lee Goldenberg, która ostatnio pracowała przy serialach "Minx" i "Małe wielkie historie". Jest też współautorką scenariusza napisanego razem z Billem Parkerem i Kim Caramele.

GettyImages-1704865741.jpg Getty Images © Jerod Harris


Bohaterką filmu będzie Whitney Wolfe Herd, która w wieku 31 lat została jedną z najmłodszych miliarderek w historii. Herd była jedną z założycielek aplikacji randkowej Tinder. To ona odpowiadała za nazwę. Była wiceprezeską działu marketingu.

W 2014 roku jednak po narastających konfliktach z kierownictwem firmy zrezygnowała. Złożyła pozew o molestowanie. Do procesu nie doszło. Tinder poszedł na ugodę płacąc jej ponad milion dolarów oraz pakiet akcji.

Jej doświadczenia sprawiły, że postanowiła stworzyć przyjazną kobietą aplikację randkową Bumble. Trafiła na rynek pod koniec 2014 roku. W 2021 roku Bumble trafiło na giełdę czyniąc z Herd jedną z najmłodszych miliarderek w historii.

Zwiastun filmu "Bracia ze stali"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones