Znamy pierwsze tytuły 6. American Film Festival

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+pierwsze+tytu%C5%82y+6.+American+Film+Festival-112917
6. edycja American Film Festival odbędzie się we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty w dniach 20 - 25 października.  Znamy już pierwsze tytuły, które znalazły się w programie festiwalu. Jedną z najgorętszych premier będzie brawurowa komedia sensacyjna Ricka Famuyiwy "Dope" , którą wyprodukowali między innymi Forest Whitaker, Pharrell Williams i Puff Daddy. Przebojowa opowieść o wielokulturowym Los Angeles, o geekach i młodocianych gangsterach, w inteligentny sposób wyśmiewająca się ze stereotypów rasowych i kulturowych.
 
Drugą premierą 6. AFF będzie pokazywany na festiwalu Sundance "Experimenter" Michaela Almereydy. Film rekonstruuje słynny eksperyment z dziedziny psychologii społecznej, przeprowadzony przez Stanleya Milgrama w 1961 roku. Badanie miało na celu przetestowanie posłuszności wobec autorytetu. W rolach głównych zobaczymy między innymi Winonę Ryder, Petera Sarsgaarda i Johna Leguizamo.
 
W programie festiwalu znalazł się również film "Krisha" Treya Edwarda Shultsa. Film otrzymał Grand Jury Award i Nagrodę Publiczności w Austin na festiwalu South by Southwest oraz został znakomicie przyjęty w sekcji Semaine de la Critique w Cannes. Akcja kameralnego dramatu psychologicznego rozgrywa się w ciągu jednego dnia, wokół przygotowań do Święta Dziękczynienia i wizyty tytułowej Krishy w domu jej kuzyna. W główne role wcielili się nieprofesjonalni aktorzy, co nadaje filmowy niezwykłej autentyczności.
 
Sprzedaż karnetów filmowych rozpocznie się we wrześniu. 

 www.americanfilmfestival.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones