Zwolnienia w Riot Games. Co z projektami studia?

VGC / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Zwolnienia+w+Riot+Games%3A+Nowa+Era+w+Bran%C5%BCy+Gier-153777
Zwolnienia w Riot Games. Co z projektami studia?
Riot Games, gigant branży gier komputerowych, znany przede wszystkim z takich tytułów jak "League of Legends", ogłosił znaczące cięcia kadrowe. W szczegółowym oświadczeniu na swojej stronie internetowej firma potwierdziła likwidację około 530 stanowisk na całym świecie, co stanowi blisko 11% całkowitej liczby pracowników.

Zmiana priorytetów w Riot GamesW obliczu rosnących wyzwań Riot Games podjęło decyzję o restrukturyzacji, która najbardziej dotknie zespoły poza głównym rozwojem gier. To trudny dzień w historii naszej firmy, ale ta zmiana jest niezbędna dla naszej przyszłości –podkreślili jej przedstawiciele. W ostatnich latach, w miarę jak firma dynamicznie się rozwijała, Riot rozszerzył swoje działania na wiele projektów, nie zawsze z jasną wizją priorytetów.Zmiany te zmierzają do koncentracji na obszarach, które mają największy wpływ na doświadczenia graczy, przy jednoczesnym ograniczeniu inwestycji w mniej efektywne inicjatywy. Riot ogłosił, że będzie teraz skupiał się na wewnętrznym rozwoju oraz wsparciu swoich kluczowych gier, takich jak "League of Legends", "Valorant", "Teamfight Tactics" i "Wild Rift".

Wyzwania Finansowe i Skupienie na Kluczowych Projektach"Legends of Runeterra", gra karciana wydana w 2020 roku, doświadczyła zmniejszenia zespołu i zakresu działalności z powodu finansowych wyzwań. Mimo sukcesów, koszty rozwijania i utrzymania gry przekroczyły jej dochody – wyjaśniła firma. Podobny los spotkał Riot Forge, wydawniczą markę trzeciej strony, która zakończy działalność po wydaniu "Bandle Tale: A League of Legends Story".

Zwolnienia w Branży Gier w 2023 RokuSytuacja w Riot Games jest odzwierciedleniem szerszych trendów w branży. W 2023 roku branża gier komputerowych doświadczyła licznych zwolnień, szacuje się, że dotknęło to około 9 000 osób. Ankieta przeprowadzona przez GDC wskazuje, że około jedna trzecia deweloperów odczuła wpływ zwolnień w swoich miejscach pracy w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Przyszłość Riot Games: Odzwierciedlenie Branży GierDecyzje Riot Games ukazują skomplikowaną rzeczywistość szybko rozwijającej się branży gier, gdzie często wymagane są trudne decyzje biznesowe. Pomimo tych wyzwań, Riot pozostaje liderem na rynku, a ich główne produkty, jak "League of Legends" czy "Valorant", wciąż cieszą się dużą popularnością. Czy zwolnienia w Riot są kontynuacją trendu z 2023 roku i na tym studiu się nie skończy? 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones