"Arcane": znamy datę premiery 2. sezonu serialu opartego na grze "League of Legends"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Arcane%22%3A+znamy+dat%C4%99+premiery+2.+sezonu+serialu+opartego+na+grze+%22League+of+Legends%22-152780
"Arcane": znamy datę premiery 2. sezonu serialu opartego na grze "League of Legends"
Netflix ogłosił datę premiery drugiego sezonu "Arcane". Serial animowany o genezie dwóch kultowych bohaterek "League of Legends" powróci na ekrany w listopadzie 2024 roku.

"Arcane" - o czym opowiada serial platformy Netflix?"Arcane" to opowieść o delikatnej równowadze między bogatym Piltover i obskurnym Zaun. Napięcie między tymi miastami rośnie, gdy w Piltover wynaleziona zostaje nowa technologia, która pozwala każdemu śmiertelnikowi kontrolować magiczną energię, a w Zaun - nowa substancja zmieniająca ludzi w potwory. Rywalizacja między nimi rozdziela rodziny i przyjaciół. W "Arcane" ożywają relacje, które ukształtowały niektórych znanych bohaterów "League of Legends", takich jak Vi, Jinx, Caitlyn, Jayce i Viktor. W złożonym świecie animowanego serialu, którego akcja toczy się w uniwersum gry "League of Legends", nie brakuje trudnych decyzji, zapierających dech w piersiach animacji i wciągających opowieści.   


Głosów bohaterom użyczyli m.in. Ella Purnell, Hailee Steinfeld, Kevin Alejandro, JB Blanc, Katie Leung, Harry Lloyd i Jason Spisak. Twórcami serialu są Christian Linke i Alex Yee.

W naszej recenzji pierwszego sezonu "Arcane" pisaliśmy: zapewne zapaleni miłośnicy "League of Legends" znajdą tutaj znajome postacie, rozwiązania i pomysły, będą też od pierwszych sekund serialu lepiej zaznajomieni z tym, co się tu dzieje i dziać będzie. ale scenariusz napisano z troską o tych, którzy może nigdy nawet nie słyszeli o rzeczonej grze i może nie mają ochoty o niej usłyszeć. Słowem, nie jest to tytuł czołobitnie podchodzący do swojego pierwowzoru, ale rzecz całkowicie osobna i niewymagająca znajomości choćby jednej postaci z popularnego "LoLa". Konflikty są tu uniwersalne i umyślnie rozpisane zgodnie z zasadą dualizmu: mamy dwa kontrastowe miasta, dwie siostry, które czeka rozdzielenie, fizyczne i ideologiczne, dwóch dawnych towarzyszy, teraz stających przeciwko sobie, oraz dwie istniejące obok siebie potęgi, magię i technikę, które są sobie bliższe, niż się wydaje.     

"League of Legends" to istniejąca od 2009 roku sieciowa gra komputerowa, w której dwie pięcioosobowe drużyny walczą ze sobą, by zniszczyć bazę przeciwnika. Dzięki wciąż rozszerzającej się liście bohaterów i częstym aktualizacjom dzieło studia Riot Games od lat cieszy się wielką popularnością - co miesiąc na całym świecie w rozgrywkach uczestniczy ponad 150 milionów osób.

Zwiastun "Arcane"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones