Recenzja wyd. DVD filmu

Żony ze Stepford (2004)
Frank Oz
Elżbieta Kopocińska-Bednarek
Nicole Kidman
Bette Midler

Miasteczko jak ze snu

Wyśmiewająca konsumpcjonizm i dążenie do doskonałości komedia Franka Oza niejednego wprawi w dobry nastrój. Bajkowe "Żony ze Stepford" to remake thrillera z 1975 roku. Największą atrakcją filmu ...
Wyśmiewająca konsumpcjonizm i dążenie do doskonałości komedia Franka Oza niejednego wprawi w dobry nastrój. Bajkowe "Żony ze Stepford" to remake thrillera z 1975 roku.
Największą atrakcją filmu jest niewątpliwie gwiazdorska obsada, bo w filmie zobaczymy Matthew Brodericka, Christophera Walkena i Glenn Close.
W postać Joanny wcieliła się Nicole Kidman grająca kobietę sukcesu, której życie nagle diametralnie się zmienia. Po utracie pracy w telewizji Joanna, będąc w kiepskiej formie psychicznej, postanawia wraz z mężem przeprowadzić się do małego, spokojnego miasteczka.
Stepford wydaje się wymarzonym miejscem odpoczynku od hałasu i stresującej pracy. Ale nie do końca. Doskonałość poznanych tu żon i matek wydaje się Joannie co najmniej podejrzana. Kobiety ze Stepford są piękne, szczęśliwe i bez reszty oddane swym małżonkom. Bez wyjątku.

Pod względem jakości dodatków wydanie dvd "Żon ze Stepford" niestety nie zachwyca. Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że nie opatrzono ich polskim tłumaczeniem. Poza komentarzem Franka Oza jest w nich zadziwiająco mało treści. Sam reżyser szczegółowo opowiada o pracy nad filmem, dużo uwagi poświęcając technicznym aspektom produkcji, jak również zmianom, jakim podlegał projekt. Ponadto na krążku znajdziemy trwający około 20 minut dokument "Doskonały świat - jak powstawał film". Przygotowany z myślą o promocji film pełen jest pochwał na temat "Żon ze Stepford" i w sumie nie dowiemy się z niego ciekawego.

Polecam natomiast obejrzenie "Architektów Stepford". Ten dodatek poświęcony jest nowej wersji filmu oraz różnicom między wersją pierwotną i remakem. Z wypowiedzi scenarzysty jasno wynika, że chciał na podstawie tego samego pomysłu opowiedzieć nieco inną historię.

Listę dodatków zamykają zwiastuny, sceny usunięte, wpadki z planu, materiał poświęcony bohaterom filmu oraz aktorom, jak również kilka technicznych dokumentów na temat efektów specjalnych oraz scenografii. Podobnie jak wcześniejszy "Doskonały świat - jak powstawał film" te również nie należą do najciekawszych.

Film możemy oglądać w polskiej wersji językowej lub w wersji oryginalnej z polskimi napisami. Ścieżka dźwiękowa filmu zapisana został w formacie 5.1.
1 10 6
Czy uznajesz tę recenzję za pomocną?
11% użytkowników uznało tę recenzję za pomocną (73 głosy).
Udostępnij:
"Żony ze Stepford" to film, który już od pierwszych chwil zachęca widza do jego obejrzenia. Wabi nas na wszelkie możliwe sposoby. Jest jak pyszne ciastko, któremu nie ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 54%
"Żony ze Stepford" w reżyserii Franka Oza to remake klasycznego thrillera z 1975 roku. Powstał on na podstawie powieści Iry Levina, która stanowiła ostrą satyrę na ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 47%