Die Hard

plakat - Szklana pułapka (1988)

opisy filmu

(6)
  • Klasyczny film akcji z brawurową kreacją Bruce'a Willisa w roli policjanta. W wieżowcu japońskiej korporacji w Los Angeles trwa świąteczne przyjęcie. Wśród pracowników jest żona Johna McClane'a, policjanta z Nowego Jorku, który przyleciał do Kalifornii. W tym czasie do wieżowca przedostają się terroryści, chcący zrabować ze skarbca kilka milionów dolarów. Nie przewidzieli tylko jednego, że w labiryncie pięter i korytarzy ukrył się McClane. Rozpoczyna się pojedynek, podczas którego John eliminuje po kolei przestępców.

  • Nakatomi Plaza, Los Angeles. Trwa gwiazdkowe przyjęcie dla pracowników Nakatomi Corporation. Radosny nastrój zmienia się w paraliżujący strach, kiedy w ciągu kilku minut budynek zostaje opanowany przez grupę terrorystów z Hansem Gruberem (Alan Rickman) na czele. W „szklanej pułapce" tylko jedna osoba umknęła uwadze przestępców. John McClane (wspaniała, niezapomniana kreacja Bruce'a Willisa), nowojorski detektyw, znalazł się tam właściwie przypadkowo. Jest zmęczony. Ma przy sobie tylko mały pistolet. Ale stanowi jedyną nadzieją dla sterroryzowanych zakładników, wśród których jest jego żona Holly (Bonnie Bedelia). Podejmuje samotną, nierówną i brawurową walkę.

  • Policjant John McClane (Bruce Willis) udaje się do wielkiego biurowca Nakatomi Plaza, gdzie pracuje jego żona Holly (Bonnie Bedelia). Na miejscu okazuje się, że wielki szklany budynek w całości został opanowany przez terrorystów, którzy chcą zrabować z firmowego sejfu 640 milionów dolarów. Zakładnikom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Jedynie McClane nie zostaje zauważony przez bandytów i teraz może powiadomić policję. John stawia sobie za cel samodzielne oswobodzenie zakładników, wśród których znajduje się jego żona. Ma tylko pistolet małego kalibru..

  • Policjant John McClane (Bruce Willis) leci z Nowego Jorku do Los Angeles, aby spotkać się ze swoją bardzo zapracowaną żoną Holly (Bonnie Bedelia) i spędzić razem z nią i dziećmi Święta Bożego Narodzenia. Udaje się do firmy Nakatomi, w której kobieta pracuje. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w 34-piętrowym wieżowcu. Po dotarciu na miejsce John przekonuje się, że budynek został opanowany przez grupę terrorystów, którym przewodzi bezwzględny Hans Gruber (Alan Rickman). Początkowo niezauważony przez bandytów McClane decyduje się działać w pojedynkę. Jest gotowy na wszystko, byle tylko oswobodzić zakładników, w tym własną żonę. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, podczas której policjant stopniowo eliminuje przestępców.

  • Święta Bożego Narodzenia. John McClane (Bruce Willis), gliniarz z Nowego Jorku odwiedza żonę, karierowiczkę pracującą w Los Angeles by spędzić z nią i z dziećmi tegoroczne święta. Jedzie do 34-piętrowego budynku firmy Nakatomi, gdzie pracuje Holly (Bonnie Bedelia), jego żona. Gdy John idzie się odświeżyć w toalecie po długiej podróży - terroryści wpadają do sali bankietowej, w której przebywa kilkadziesiąt osób świętujących kolejny sukces korporacji. John podejmuje samotną walkę przeciw licznej grupie złoczyńców, na czele której stoi Hans Gruber (Alan Rickaman).

  • John McClane (Bruce Willis) jest policjantem. Właśnie zbliżają się święta Bożego Narodzenia. McClane leci samolotem do Los Angeles na spotkanie ze swoją żoną Holly (Bonnie Bedelia), która pracuje w 34-piętrowym wieżowcu Nakatomi. Świąteczny nastrój zakłóca grupa terrorystów, którymi dowodzi bezwzględny Hans Gruber (Alan Rickman). Planują oni skraść ze skarbca 60 milionów dolarów. Johnowi udaje się ukryć, jednak wśród zakładników znajduje się Holly. McClane uzbrojony jedynie w pistolet postanawia unieszkodliwić terrorystów.