"Szklana pułapka": powstanie film o przygodach młodego Johna McClane'a?

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Szklana+pu%C5%82apka%22%3A+powstanie+film+o+przygodach+m%C5%82odego+Johna+McClane%27a-153445
"Szklana pułapka": powstanie film o przygodach młodego Johna McClane'a?
Wraca ponoć pomysł nakręcenia prequela "Szklanej pułapki". Jak twierdzi hollywoodzki reporter Daniel Richtman, studio 20th Century przygotowuje film o przygodach młodego Johna McClane'a.    

O czym może opowiedzieć prequel "Szklanej pułapki"?Jeśli powyższe pogłoski okażą się prawdziwe, wielce prawdopodobne, że film będzie oparty na wydawanym w latach 2009-2010 komiksie "Die Hard: Year One". Jego akcja rozgrywa się w 1976 roku, dwanaście lat przed wydarzeniami z pierwszej "Szklanej pułapki". McClane jest tu początkującym policjantem z Nowego Jorku marzącym o zdobyciu odznaki detektywa. Podczas gdy miasto przygotowuje się do obchodów dwusetnych urodzin, po ulicach krąży seryjny morderca znany jako Syn Sama.  


Przypomnijmy, że w 2017 roku reżyser "Szklanej pułapki 4.0" Len Wiseman przymierzał się do realizacji filmu zatytułowanego "John McClane". Miała to być rozgrywająca się na dwóch płaszczyznach czasowych opowieść, w której śledzilibyśmy losy współczesnego McClane'a oraz jego młodszej wersji. Do napisania scenariusza zostali zatrudnieni Chad Hayes i Carey W. Hayes ("Obecność"). Kiedy jednak 20th Century Studios zostało kupione przez Disneya, projekt trafił do kosza.  


"Szklana pułapka" to kultowa seria kina akcji, która okazała przepustką do wielkiej hollywoodzkiej kariery dla Bruce'a Willisa. Pięć dotychczasowych filmów zarobiło na całym świecie ponad 1,4 mld dolarów. Bohaterem cyklu jest grany przez Willisa niezłomny nowojorski stróż prawa John McClane, który stawia czoła wszelkiej maści kryminalistom.

McClane'a umieściliśmy swego czasu na szczycie rankingu najlepszych ekranowych kreacji Willisa. Jak pisaliśmy w uzasadnieniu: rolę tę odrzucili m.in. Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Clint Eastwood, Mel Gibson i Al Pacino. Ostatecznie producenci "Szklanej pułapki" wpadli na absurdalny, zdawałoby się, pomysł zaangażowania gwiazdy serialu komediowego "Na wariackich papierach". W tym szaleństwie była jednak metoda. Willis stworzył bowiem zupełnie nowy typ bohatera kina akcji - sympatycznego everymana, którego okoliczności zmuszają do heroicznych czynów. McClane nie wygląda jak amant i nie może pochwalić się muskułami wielkości dojrzałych arbuzów. Ma za to zakola, kłopoty z żoną i ewidentnego pecha (Na świecie jest pięć milionów terrorystów, a ja musiałem zabić akurat tego, który ma stopy mniejsze od mojej siostry). Choć los go nie oszczędza, nigdy nie traci humoru i animuszu. Zwyczajny niezwyczajny heros, którego pokochała publiczność na całym świecie.   

Za co kochamy film "Szklana pułapka"?Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones