Miał wysłać Toma Cruise'a w kosmos, a robi z gwiazdy "Bridgertonów" Świętego

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22%C5%9Awi%C4%99ty%22+-+nowy+reboot+w+r%C4%99kach+Douga+Limana%2C+re%C5%BCysera+%22Ruchomego+chaosu%22-152948
Miał wysłać Toma Cruise'a w kosmos, a robi z gwiazdy "Bridgertonów" Świętego
Pamiętacie, jak kilka lat temu pisaliśmy o tym, że Regé-Jean Page będzie gwiazdą filmu "The Saint". Wszystko wskazuje na to, że projekt w końcu ma szansę na realizację. Paramount właśnie znalazło jego reżysera. To Doug Liman.

Regé-Jean Page jako Simon Templar"The Saint" to nowa wersja opowieści o Simonie Templarze, lepiej znanym jako Święty. Szczegóły fabuły nie są znane. Wiadomo jednak, że ma to być reinwencja postaci i świata, a nie powtórka z rozrywki.

Pierwotnie w tej wersji główną rolę miał zagrać Chris Pine, a za kamerą miał stanąć Dexter Fletcher. Page przejął rolę w 2021 roku. Został też producentem filmu.

Simon Templar to złodziej i mistrz kamuflażu, który jest czymś na kształt współczesnego Robin Hooda. Postać stworzył pisarz Leslie Charteris, który poświęcił swojemu bohaterowi szereg powieści i opowiadań. Templar pojawiał się zarówno w filmowych, jak i telewizyjnych produkcjach. Do najsłynniejszych odtwórców tej roli należą Roger Moore (który występował w serialu "Święty" z lat 1962-1969) oraz Val Kilmer (który wystąpił w filmie "Święty" z 1997 roku).

GettyImages-1323760581.jpg Getty Images © Theo Wargo


Zapracowany Doug LimanTymczasem dla Douga Limana jest to kolejny filmowy projekt, z którym się związuje.

Na premierę czeka "Road House" Z Jakiem Gyllenhaalem, czyli nowa wersja "Wykidajły".

W postprodukcji jest dreszczowiec kryminalny "The Instigators", w którym główne role zagrali: Matt Damon, Casey Affleck, Hong Chau, Paul Walter Hauser, Alfred Molina, Ron Perlman.

W produkcji są aktualnie dwa filmy Limana: biografia himalaisty George'a Mallory'ego z Ewanem McGregorem w roli głównej oraz rozgrywające się na Księżycu widowisko przygodowe o grupie wkurzonych pracowników.

Doug Liman ma też nakręcić pierwszy amerykański film w kosmosie. Jego gwiazdą będzie Tom Cruise.

Zwiastun serialu "Zwerbowany", którego dwa odcinki wyreżyserował Liman