"Cry Macho" Eastwooda z datą premiery

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Cry+Macho%22+Eastwooda+z+dat%C4%85+premiery-141785
"Cry Macho" Eastwooda z datą premiery
źródło: Getty Images
autor: Ralf-Finn Hestoft
22 października 2021 - oto data kinowej premiery "Cry Macho", nowego filmu Clinta Eastwooda. Podobnie jak w przypadku przedostatniej produkcji - "Przemytnika" - Eastwood jest nie tylko reżyserem, ale również jedną z gwiazd.

Film nosi tytuł "Cry Macho" i będzie ekranizacją powieści N. Richarda Nasha. Będzie to opowieść o starcu, który kiedyś był gwiazdą rodeo i hodowcą koni. Teraz przyjmuje zadanie od swojego dawnego szefa. Ma sprowadzić do domu syna mężczyzny, który przebywa z matką-alkoholiczką. Kiedy bohater przemierza wraz z chłopcem bezdroża Meksyku w podróży powrotnej do Teksasu, czekać ich będzie sporo wyzwań. Dla starca będzie to ostatnia być może w życiu okazja odkupienia, kiedy będzie uczył chłopca, jak być dobrym mężczyzną.

Scenariusz przygotowali Nash i Nick Schenk, który z Eastwoodem współpracował już przy filmach "Gran Torino" i "Przemytnik". Całość powstała dla Warner Bro, a zdjęcia realizowane w Nowym Meksyku zakończyły się w grudniu.

Co ciekawe, pomysł na adaptację "Cry Macho" krąży po Hollywood już od dobrych dwóch dekad - kiedyś z projektem wiązany był m.in. Arnold Schwarzenegger.