"Czarna Wdowa" już na DVD, Blu-ray i Blu-ray Steelbook

Informacja sponsorowana /
https://www.filmweb.pl/news/%22Czarna+Wdowa%22+ju%C5%BC+na+DVD%2C+Blu-ray+i+Blu-ray+Steelbook-144711
"Czarna Wdowa" już na DVD, Blu-ray i Blu-ray Steelbook

Nowy film Marvela "Czarna Wdowa", oparty na uwielbianej serii komiksów, po raz pierwszy w pełni prezentuje prawdziwą historię Natashy Romanoff. Czarna Wdowa jest jedną z najbardziej kultowych postaci drużyny Avengers i Filmowego Uniwersum Marvela. Produkcja jest już dostępna na DVD, Blu-ray™ i Blu-ray™ Steelbook.
W tym pełnym akcji thrillerze szpiegowskim Marvel Studios Natasha Romanoff (Scarlett Johansson), czyli tytułowa Czarna Wdowa, konfrontuje się z mroczną stroną swojej przeszłości. Zawiązuje się bowiem przeciwko niej niebezpieczny spisek. Ścigają ją potężne siły, które nie spoczną, póki jej nie dorwą. Natasza musi uporać się ze swoją szpiegowską historią i nieudanymi relacjami, które ciągną się za nią od czasów, kiedy nie była jeszcze członkiem drużyny Avengers.

Jest Avengersem, o którym wiemy najmniej – mówi scenarzysta Eric Pearson. – Okazuje się, że nie do końca jest tym, za kogo się podaje w "Iron Man 2". Natasha decyduje się na ukrywanie swojej przeszłości i prawdziwej tożsamości przed widzami i innymi postaciami. W "Czarnej Wdowie" odsłaniamy to, co do tej pory było nieznane, a także to, skąd wzięły się jej obawy przed ujawnianiem informacji na swój temat. – dodaje.

Natasha Romanoff zadebiutowała na dużym ekranie w 2010 roku w "Iron Manie 2". Potem pojawiła się w kolejnych sześciu filmach Marvela: "Avengers", "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz", "Avengers: Czas Ultrona", "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów", "Avengers: Wojna bez granic" oraz "Avengers: Koniec gry" z 2019 roku.

Natasha ma bardzo bogatą historię – mówi producent Kevin Feige, prezes Marvel Studios i dyrektor ds. kreacji. – Zaznaczaliśmy to we wszystkich wcześniejszych filmach. Tym razem jednak podchodzimy do jej historii w nieoczekiwany sposób. W trakcie życia Natasha była zaangażowana w wiele spraw, dużo się u niej działo, także w tak zwanym międzyczasie, między tymi kawałkami jej historii, które widzimy w innych filmach. Niektóre wątki z jej przeszłości będą dla widzów zaskakujące – zdradza producent.

Akcja filmu rozgrywa się zaraz po tym, co wydarzyło się w "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" – wyjaśnia koproducent Brian Chapek. – Natasha złamała Porozumienia Sokovia, zdradziła sekretarza Rossa, a Avengersi zostają rozwiązani. Na początku Natasha jest zdeterminowana, aby wymknąć się Rossowi i opuścić Amerykę. Kiedy już myśli, że dostała szansę, aby odciąć się od przeszłości i zacząć od nowa, zdaje sobie sprawę, że nie ma ucieczki. Mroczne siły w końcu ją dopadną i zmuszą, aby stawiła czoła duchom przeszłości – tłumaczy Chapek.


Dla Jac Schaeffer, która przyczyniła się do powstania tej historii, bogactwo uniwersum Marvela i sposób, w jaki Johansson stworzyła Natashę, zarówno otwiera wiele możliwości.

Ta kobieta, którą na wiele sposobów znamy, kochamy i idealizujemy, dźwiga brzemię – mówi Schaeffer. – To bogata paleta emocji, z której można czerpać i potem rozwijać te wątki – dodaje.

Efektem końcowym jest pełen akcji thriller, który odkrywa przed widzami przeszłość Natashy – mówi koproducent Brian Chapek. – Oglądamy, jak postać ewoluuje i otwiera się na nas. Odkrywaliśmy i szukaliśmy wskazówek, kim ona jest i co sprawia, że jest skuteczna. W "Avengers: Koniec gry" widzieliśmy, jak Natasha dotarła do miejsca w życiu, kiedy jest w stanie poświęcić się dla większego dobra. Teraz chcemy opowiedzieć historię, kim naprawdę jest jako człowiek i co sprawiło, że była zdolna do podjęcia tej heroicznej decyzji – opowiada Chapek.

Produkcja tego marvelowskiego thrillera szpiegowskiego rozpoczęła się latem 2019 roku. Zdjęcia były kręcone na trzech kontynentach i trwały osiemdziesiąt siedem dni. Bazą filmu było Pinewood Studios na obrzeżach Londynu, a zdjęcia realizowano w różnych lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Budapeszcie, Maroku i Atlancie.

Film "Czarna Wdowa" zadebiutował w polskich kinach 9 lipca 2021 roku. Obejrzało go ponad  513 000 tysięcy widzów.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:
•    Siostry trenują – dynamika ról Scarlett i Florence
•    Idź na całość – twórcy filmu o składnikach sukcesu produkcji
•    Gagi z planu
•    Sceny usunięte

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray na profilu:
facebook.com/MojeFilmyDVD


Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones