"Diuna 2" powstanie! Premiera w październiku 2023

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Diuna+2%22+powstanie+Premiera+w+pa%C5%BAdzierniku+2023-144334
"Diuna 2" powstanie! Premiera w październiku 2023
Koniec domysłów, spekulacji, niedomówień. Legendary i Warner Bros. oficjalnie ogłosili, że "Dune: Part Two" powstanie. Premiera kinowa planowana jest na 20 października 2023 roku.

Legendary jest głównym producentem widowiska (przy pierwszej części wyłożyło 75% budżetu), Warner Bros. zajmuje się przede wszystkim dystrybucją. I właśnie o formie dystrybucji oba studia ostatnio rozmawiały. Jak podaje Deadline, Legendary chciało się zabezpieczyć przed powtórką z sytuacją części pierwszej, gdzie wbrew woli studia właściciele Warner Bros. zdecydowali, że widowisko trafi jednocześnie do kin i na platformę HBO Max. "Dune: Part Two" będzie miało premierę wyłącznie w kinach.

Oczywiście funkcję reżysera będzie ponownie pełnił Denis Villeneuve, który od samego początku wymyślił sobie, że jego ekranizacja "Diuny" Franka Herberta będzie dwuczęściowym widowiskiem.

Pierwszy film trafił do kin na świecie we wrześniu i był wtedy hitem. W miniony weekend "Diuna" zadebiutowała w Stanach z wynikiem 41 mln dolarów, co jest otwarciem powyżej oczekiwań. Obecnie "Diuna" jest już 13. najbardziej kasowym filmem tego roku mając na swoim koncie w skali całego globu 223 miliony dolarów.