"Drago": Dolph Lundgren reaguje na słowa Sylvestra Stallone'a. Kogo wspiera?

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Drago%22%3A+Dolph+Lundgren+reaguje+na+s%C5%82owa+Sylvestra+Stallone%27a.+Kogo+wspiera-147272
"Drago": Dolph Lundgren reaguje na słowa Sylvestra Stallone'a. Kogo wspiera?
Sylvester Stallone nie miał spokojnego weekendu. W kilku postach (część z nich usunął) na mediach społecznościowych ostro zaatakował producenta Irwina Winklera i jego synów. Poszło o ogłoszony w mediach pod koniec ubiegłego tygodnia film "Drago", czyli spin-off widowisk bokserskich "Rocky IV" i "Creed II". Stallone oskarżył Winklerów o chciwość i skok na kasę.

Na ten wybuch postanowił zareagować Dolph Lundgren, odtwórca roli Ivana Drago.

Jak zareagował Dolph Lundgren na słowa Sylvestra Stallone'a?Lundgren oczywiście odniósł się do weekendowego ataku wściekłości odtwórcy i pomysłodawcy Rocky'ego. Wyjaśnijmy sobie sprawę potencjalnego spin-offu pod tytułem "Drago" - napisał aktor. - Projekt nie ma zatwierdzonego scenariusza, nie podpisano żadnych kontraktów, nie ma reżysera, a ja osobiście byłem przekonany, że Sly Stallone jest z nim związany jako producent, a może nawet jako aktor. W ubiegłym tygodniu doszło do przecieku do mediów, co było wielce niefortunne. Pozostaję w kontakcie z Panem Balboą, więc wszyscy fani mogą się uspokoić.

Jak widać, Lundgren nie odcina się od Stallone'a. Również odtwórca Rocky'ego w swoich postach baczył, by nie atakować kumpla z planu.

GettyImages-497997244.jpg Getty Images © Todd Williamson


Stallone walczy o prawa do Rocky'egoWeekendowe oskarżenia Stallone'a pod adresem Irwina Winklera i jego synów to jedynie najnowszy etap trwającej od dawna walki gwiazdora o odzyskanie praw do postaci Rocky'ego Balboy i cyklu filmowego. Stallone był zmuszony je sprzedać w Irwinowi Winklerowi i nieżyjącemu już Robertowi Chartoffowi, którzy w zamian zastawili swoje domy, by sfinansować produkcję filmu o bokserze. W innym przypadku obraz prawdopodobnie nigdy by nie powstał.

Przez lata Stallone godził się na występ w kolejnych częściach. Przyjął też propozycję powrotu do postaci w filmie "Rocky Balboa", jak również w spin-offie "Creed". W ostatnich latach jednak jego stosunki z Winklerami mocno się popsuły. Stallone uważał za niesprawiedliwe, że prawa do Rocky'ego odziedziczą synowie Irwina Winklera. Zrezygnował też z udziału w filmie "Creed III", ponieważ nie zgadzał się z producenckimi decyzjami dotyczącymi kierunku, w jakim ma pójść fabuła.

Zwiastun reżyserskiej wersji filmu "Rocky IV"